Kolejny samorządowiec z prokuratorskimi zarzutami. Wójt gminy Szerzyny zawieszony w czynnościach
access_time 2024-02-07 16:25:00
Prokuratura Okręgowa w Krakowie postawiła zarzuty Grzegorzowi G. - wójtowi gminy Szerzyny. To kolejny samorządowiec zatrzymany w sprawie starosty tarnowskiego Romana Ł. Po wpłaceniu poręczenia majątkowego Grzegorz G. został zwolniony do domu, objęty dozorem policyjnym i zawieszony w czynnościach służbowych.

Wójt gminy Szerzyny Grzegorz G. został przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie 6 lutego. Samorządowcowi przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. tzw. kłamstwa urzędniczego z art. 231 Kodeksu karnego i art. 286 kk, czyli przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz oszustwa. Sprawa ma związek z nieruchomością, która została przekazana gminie przez osobę nieposiadającą zdolności do czynności prawnych. Poza Grzegorzem G. podobne zarzuty usłyszał notariusz Wojciech W., który bezpośrednio uczestniczył w procederze.

Wobec obu zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu kontaktu z innymi podejrzanymi i świadkami w ramach toczącego się postępowania. Ponadto wójt został zawieszony w czynnościach służbowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zarzuty dla wójta Szerzyn i jego notariusza to kolejny etap śledztwa dotyczącego starosty tarnowskiego Romana Ł. oraz dyrektorki PCPR, Anny G.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821