Z tej kategorii
Najpopularniejsze imiona w Tarnowie. USC podsumował półrocze

2024-07-17 Wiadomości

Od początku roku do końca czerwca Urząd Stanu Cywilnego w Tarnowie sporządził 824 aktów urodzeń, z czego 643 w wyniku rejestracji bieżącej, a 181 aktów w drodze transkrypcji aktu zagranicznego. W analogicznym okresie 2023 roku było to odpowiednio 656 i 148. Jakie imiona były wybierane najczęściej?

Wielki sukces tarnowskiego chóru "Puellae Orantes". Zespół zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Prowansji

2024-07-17 Wiadomości

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" zdobył Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w La Sayne sur Mer w Prowansji. Zespół wystąpił w trzech kategoriach - w dwóch z nich otrzymał najwyższą punktację.

Ryszard Pagacz szefem struktur PiS w okręgu tarnowskim

2024-07-17 Wiadomości

Decyzją Jarosława Kaczyńskiego wiceprzewodniczącym zarządu PiS w Małopolsce został Ryszard Pagacz, który od dwóch tygodni pełni również funkcję wicemarszałka województwa małopolskiego. Jednocześnie Pagacz jest też nowym szefem tarnowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił na tym stanowisku Anne Pieczarkę.

Fast VAG Mielec Speedway 2024. W niedzielę największy piknik motoryzacyjno-lotniczy w regionie [KONKURS]

2024-07-16 Wiadomości

Mielec SpeedWay2024 - jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń motoryzacyjnych tego sezonu, zbliża się wielkimi krokami! Już w najbliższą niedzielę miasto Mielec stanie się centrum motoryzacyjnego świata, goszcząc mnóstwo niesamowitych pojazdów i pasjonatów motoryzacji z południa Polski. Przewidziano też atrakcje dla rodzin z dziećmi.

XI Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. To już w ten weekend

2024-07-16 Wiadomości

W najbliższy weekend (20-21 lipca) na terenie Fundacji Klikowska Ostoja Polskich Koni, odbędą się XI Małopolskie Mistrzostwa w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Organizatorem wydarzenia jest Małopolski Związek Hodowców Koni.

Dodatkowe dofinansowanie na przebudowę ulicy Tuchowskiej w Tarnowie

2024-07-16 Wiadomości

W poniedziałek (15 lipca) w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie podpisany został aneks do zawartej wcześniej umowy o dofinansowanie przebudowy ulicy Tuchowskiej. Samorząd Tarnowa otrzymał dodatkowe 2 750 075 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tym samym kwota dotacji wzrosła do 5 689 829 zł.

Rozpoczęły się zapisy na IX Bieg i Marsz NW Trzeźwości

2024-07-16 Wiadomości

Ruszyły zapisy na IX Bieg i Marsz NW Trzeźwości. Start i meta zlokalizowane będą w Parku Biegowym "Marcinka". Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia.

Tarnów zmarginalizowany. Nie będzie "szprychy" do CPK

2024-07-16 Wiadomości

Nie będzie budowy "szprychy" nr 7, która zapewniłaby Tarnowowi szybkie połączenie z Warszawą. Donald Tusk wprawdzie ostatecznie zgodził się na kontynuację rozpoczętego przez rząd PiS projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego, ale w mocno okrojonym kształcie.