Polecane
Nie wiadomo, dlaczego zjechał na przeciwny pas ruchu. Groźna "czołówka" osobówki z busem w Faściszowej

2022-09-26 Kronika 112

Do poważnej kraksy doszło w niedzielne popołudnie w Faściszowej (gm. Zakliczyn). Czołowo zderzyły się tam osobówka i bus wiozący dzieci. W wypadku najbardziej ucierpiał kierowca osobowej skody.

Małopolska Noc Naukowców odpowiada na pytania co w labie piszczy ?

2022-09-26 Art. sponsorowany

Małopolska Noc Naukowców to wydarzenie, którego nie trzeba nikomu przedstawiać!

Pijany Białorusin rozbił auto na A4. Miał prawie 2 promile

2022-09-26 Kronika 112

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 34-letni obywatel Białorusi, który w niedzielną noc rozbił auto na barierach energochłonnych na wiadukcie nad autostradą A4 w Wierzchosławicach.

Cygański weekend w Tarnowie. XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów

2022-09-26 Wiadomości

W najbliższy piątek, 30 września, rozpocznie się XXII Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Podobnie jak poprzednie trzy edycje, będzie się on odbywać w formie stacjonarnej - IV Konferencji Taborowej. Wydarzenie potrwa do soboty, 1 października.

Kolejna szansa, by wygrać zaproszenie na Festiwal Komedii "Talia". Ktoś chętny na „Kolację dla głupca”?

2022-09-26 Kultura

W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego trwa XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Na dzisiaj zaplanowano dwa spektakle konkursowe. O godz. 17 i 20 na scenie przy Mickiewicza 4 będzie można obejrzeć widowiskową i dynamiczną komedię "Niespodzianka" Pierre'a Sauvila w reż. Emiliana Kamińskiego (Teatr Kamienica), natomiast o godz. 20 w Centrum Sztuki Mościce zaprezentowany zostanie spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy Szabłowskiego i reż. Magdaleny Piekorz (Fundacja Republika Marzeń). Z kolei w środę o godz. 19 Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przedstawi na scenie CSM sztukę „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reż. Marcina Sławińskiego. Możecie u nas wygrać podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Motocykliści zakończyli sezon

2022-09-25 Wiadomości

W niedzielę na placu starej „Kapłanówki” motocykliści oficjalnie zakończyli sezon. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od mszy świętej. Następnie amatorzy dwóch kółek wyjechali na paradę wokół Tarnowa. W trakcie imprezy był czas na dyskusję i wymianę doświadczeń. Nie zabrakło też stoisk branżowych, z gadżetami oraz małej gastronomii.

Degustacja prołzioków na niedzielnym Targu Regionalnym

2022-09-25 Wiadomości

Prołzioki, czyli bułki na sodzie oczyszczonej, królowały na niedzielnym Targu Regionalnym przy Giełdowej 15. Z tej okazji gospodynie KGW Joniny przygotowały smaczny poczęstunek i opowiadały o tradycjach kulinarnych ze swojego regionu.

W Tarnowie rozpoczął się XXVI Festiwal Komedii Talia

2022-09-25 Kultura

Od 24 września przez siedem dni Tarnów będzie polską stolicą komedii. W Teatrze im. Ludwika Solskiego rozpoczął się XXVI Festiwal Komedii Talia. Wydarzenie zainaugurował spektakl konkursowy tarnowskiego teatru „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka. Przez cały czas trwania festiwalu, w foyer teatru można oglądać także prace autorstwa znanego rysownika i satyryka, Andrzeja Mleczki.