Polecane
Dzień Kupca po raz 5. W sobotę kiermasz lokalnych i regionalnych produktów

2023-12-06 Wiadomości

W sobotę, 9 grudnia, w Centrum Handlowym Bazar przy ulicy Hodowlanej już po raz piaty odbędzie się Dzień Kupca. Organizatorem kiermaszu jest Społem Tarnowska Spółdzielnia Spożywców, a patronat nad wydarzeniem objęli: starosta tarnowski Roman Łucarz i prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie ma nowego dyrektora artystycznego

2023-12-06 Wiadomości

Od przyszłego sezonu dyrektorem artystycznym Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie zostanie aktor i reżyser Tadeusz Łomnicki, który w teatrze przy Mickiewicza 4 zrealizował takie spektakle, jak "Mayday", czy "Kolacja dla głupca".

Tarnowskie przedszkolaki spotkały się ze Świętym Mikołajem. Były słodkie upominki i wspólne ubieranie wielkiej choinki na Rynku

2023-12-05 Wiadomości

W tym roku Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi z tarnowskich przedszkoli w trzech miejscach - na lodowisku w Mościcach, przy Domu Kultury Westerplatte oraz na Rynku. Najmłodsi przynieśli ze sobą własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe w postaci śnieżynek. Była też wspólna zabawa, śpiewanie i rzecz jasna słodkie prezenty. Zobaczcie fotoreportaż.

Zapadł wyrok ws. matki, która pod wpływem alkoholu nafaszerowała swoje dziecko psychotropami. Jest łagodniejszy niż zakładano

2023-12-05 Wiadomości

Przed Sądem Okręgowym w Tarnowie zapadł wyrok w głośnej sprawie Moniki S. z Łękawicy (gm. Skrzyszów), znanej w lokalnym środowisku z uczestnictwa w telewizyjnym reality show "Damy i wieśniaczki". W ubiegłym roku podczas libacji alkoholowej kobieta podała swojemu 6-letniemu dziecku dużą dawkę środków psychotropowych, powodując u niego stan zagrażający życiu. Ponadto znieważyła, opluła i naruszyła nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Sąd uznał 31-latkę winną, jednak zmienił kwalifikację prawną czynu na łagodniejszą.

Odnowiony ośrodek zdrowia w Zakliczynie przekazany Centrum Zdrowia Tuchów

2023-12-05 Wiadomości

Ośrodek zdrowia w Zakliczynie przy ul. Tarnowskiej już po remoncie. Budynek kompleksowo wyremontowano i przebudowano. Teraz usługi medyczne zapewni w nim Centrum Zdrowia Tuchów, z którym gmina Zakliczyn podpisała umowę na dziesięć lat.

"Niedziela z tatusiem" i Świętym Mikołajem

2023-12-04 Wiadomości

W Centrum Sztuki Mościce odbyła się kolejna odsłona "Niedzieli z tatusiem", która tym razem upłynęła pod znakiem mikołajkowych atrakcji. W programie obok gier, konkursów, animacji dla dzieci i występu Ogniska Baletowego, nie mogło zabraknąć więc wizyty Świętego Mikołaja oraz świątecznych prezentów. Zobaczcie, co tam się działo.

„Pomoc dziecku krzywdzonemu” - w Tarnowie ruszyła 12. edycja kampanii "Biała Wstążka"

2023-12-05 Wiadomości

„Pomoc dziecku krzywdzonemu” - pod takim hasłem przebiega tegoroczna, 12. edycja kampanii „Biała Wstążka”. Jej cel to przede wszystkim zwrócenie szczególnej uwagi na zjawisko przemocy wobec dziecka oraz zachęcenie mieszkańców do zdecydowanej reakcji na zachowania przemocowe.

Radioodbiorniki z kolekcji Janusza Tomsi na wystawie w Muzeum Okręgowym

2023-12-04 Kultura

Radioodbiorniki z czasów XX-lecia międzywojennego i okresu PRL-u można zobaczyć na najnowszej wystawie czasowej w Muzeum Okręgowym w Tarnowie (Rynek 3). Eksponowane przedmioty pochodzą z prywatnej kolekcji pasjonata techniki, Janusza Tomsi z Szerzyn. Wernisaż wystawy odbył się poniedziałkowy wieczór, 4 grudnia.