Polecane
Rynek w Tarnowie znów zamienił się w taneczny parkiet. Wróciły niedzielne potańcówki

2024-07-15 Rozrywka

W niedzielę (14 lipca) w Tarnowie ruszył cykl letnich potańcówek. Zabawa, która od lat cieszy się ogromną popularnością, i tym razem przyciągnęła na Rynek mnóstwo ludzi. Zobaczcie, jak się bawili.

Jego projekty to ikony, które zmieniły Tarnów. Spacer śladami architektury Otto Schiera

2024-07-14 Wiadomości

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w niedzielnym, przedpołudniowym spacerze śladami architektury Otto Schiera, wybitnego tarnowskiego architekta i urbanisty, autora m.in. unikalnego projektu amfiteatru przy ul. Kopernika, pomnika upamiętniającego pierwszy transport do Auschwitz, deptaku na ul. Wałowej w Tarnowie wraz z placem przed Grobem Nieznanego Żołnierza i schodami z kaskadową fontanną, modernizacji budynku Teatru im. L. Solskiego z 1972 roku (wraz z projektem ceramicznych masek na fasadzie) czy kościoła pw. Dobrego Pasterza na osiedlu Legionów. 12 lipca Otto Schier obchodził 93 urodziny.

Letni Festiwal Wina i Chleba po raz pierwszy w Tarnowie

2024-07-13 Wiadomości

W przyszły weekend (20-21 lipca) w Tarnowie odbędzie się pierwszy Tarnowski Festiwal Wina i Chleba. Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie Kreowania Inicjatyw Lokalnych, EnoMałopolska i Rada Osiedla Starówka przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa i Biurem Wystaw Artystycznych.

Kolejny jazzowy piątek w Tarnowie

2024-07-12 Kultura

Old Boys Band, Slavia Dixieland Band i Jazz Band Ball Orchestra & Karen Edwards zagrali w piątkowy wieczór w tarnowskim amfiteatrze. Był to kolejny koncert w ramach Starówka Jazz Festival. Występy muzyków tradycyjnie poprzedziła parada nowoorleańska.

Hyundai dachował po zderzeniu z ciężarówką. Jedna osoba w szpitalu

2024-07-12 Kronika 112

Do groźnego wypadku doszło w czwartek (11 lipca) w Faściszowej w gminie Zakliczyn. Osobówka zderzyła się z ciężarówką. Kierowca hyundaia w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Letni Park Wodny w Mościcach znowu dłużej otwarty

2024-07-12 Wiadomości

Piątek i sobota (12 i 13 lipca) to kolejne dni z wydłużonymi godzinami otwarcia Letniego Parku Wodnego w Mościcach. Obiekt będzie czynny od godziny 9 do 20. Decyzja szefostwa Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji związana jest z utrzymującymi się upałami.

Prywatka w stylu bigbitu na festiwalu "Muzyczne Tarasy" w Centrum Sztuki Mościce

2024-07-12 Kultura

Grzeczni Chłopcy wystąpili w czwartkowy wieczór na drugim koncercie w ramach festiwalu "Muzyczne Tarasy" w Centrum Sztuki Mościce. Specjaliści od prywatek w stylu bigbitu wykonali popularne polskie utwory w retro-aranżacjach a’ la swing, rock'n'roll, dixie i tango. Zobaczcie zdjęcia z imprezy.

Tarnów chce przywrócić połączenia autobusowe z sąsiednimi gminami. Na początek Wierzchosławice

2024-07-12 Wiadomości

Jest szansa, że miejskie autobusy będą kursowały do Wierzchosławic. Rozmowy na ten temat prowadzą władze Tarnowa i gminy. Jeśli dojdzie do porozumienia, pierwsze autobusy MPK mogłyby wyruszyć na trasę już we wrześniu.