Polecane
„Zapach czasu” Jerzego Zonia pod chmurką w Tarnowie

2022-06-25 Kultura

Na jeden piątkowy wieczór dziedziniec przed pływalnią Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie zamienił się w teatralną scenę. Krakowski Teatr KTO zaprezentował widzom spektakl "Zapach czasu" - zrealizowaną z wielkim rozmachem piękną, nostalgiczną opowieść inspirowaną biografią jego twórcy i reżysera, Jerzego Zonia, a także dziełami Gabriela Garcii Márqueza, Hugo Clausa i Emila Zegadłowicza.

Wręczono nagrody w dziedzinie kultury, stypendia artystyczne i państwowe odznaczenia

2022-06-25 Wiadomości

W piątek, w Amfiteatrze Letnim wręczono Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury i stypendia artystyczne. W trakcie uroczystości pracownicy urzędu miasta otrzymali też odznaczenia przyznane przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

Upał doskwiera? Znów można schłodzić się w basenie letnim na Górze św. Marcina

2022-06-24 Wiadomości

Gdzie przetrwać upał? Najlepiej nad wodą. W Tarnowie od piątku można schłodzić w basenie pod chmurką na Górze św. Marcina. Do dyspozycji plażowiczów są tam dwie niecki, zjeżdżalnia i brodziki dla dzieci. Gdy znudzi się pływanie i opalanie, można zagrać na piasku w piłkę siatkową albo potrenować ciosy na automacie siłowym Boxer.

Jarmark Galicyjski przez cały weekend w Tarnowie

2022-06-24 Wiadomości

Jednym z wydarzeń towarzyszących Zdaerzeniom, czyli Dniom Miasta Tarnowa, jest Jarmark Galicyjski. Na rozstawionych na rynku straganach można znaleźć m.in. rękodzieło artystyczne, ozdoby i regionalne przysmaki. Zakupy umilają występy lokalnych artystów i kapel ludowych.

Zaginął 82-latek z Pałuszyc. Akcja poszukiwawcza na Dunajcu i Wiśle

2022-06-24 Kronika 112

Trwają poszukiwania zaginionego 82-letniego Waldemara Walaska z miejscowości Pałuszyce (gm. Wietrzychowice). Kontakt z mężczyzną urwał się 21 maja. Wczoraj (23 czerwca) do pomocy zaangażowani zostali policyjni wodniacy ze Specjalistycznego Wodnego Komisariatu Policji z Krakowa.

„The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi”. Wystawa z Dubaju otworzyła Dni Miasta Tarnowa

2022-06-24 Kultura

Wernisażem wystawy „The Amazing Land of Quarks, Elephants and Pierogi” w Biurze Wystaw Artystycznych rozpoczęły się w czwartek Zdaerzenia, czyli Dni Miasta Tarnowa.

Uwaga na wodę w studni przy ul. Orkana. Źródełko jest skażone bakterią coli

2022-06-24 Wiadomości

Woda ze studni publicznej przy ul. Orkana (tzw. „źródełka”) w Tarnowie nie nadaje się do spożycia. Sanepid wykrył w niej groźną bakterię.

Pomysł na weekend

2022-06-24 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.