Polecane
Szybkie testy antygenowe w każdej karetce. Do tarnowskiego pogotowia trafi ponad 1,5 tys. sztuk

2020-11-23 Wiadomości

W ciągu najbliższych dni do wszystkich małopolskich karetek trafią testy antygenowe. Dzięki nim już po kilkunastu minutach ratownicy medyczni będą wiedzieć, czy dany pacjent jest zakażony koronawirusem. Wyniki testów dyspozytorzy wprowadzą do systemu EWP.

Zmarł ks. prałat Józef Poremba – wieloletni proboszcz Parafii NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej

2020-11-23 Wiadomości

W niedzielę 22 listopada nad ranem zmarł ks. prał. Józef Poremba, rezydent i wieloletni proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Miał 82 lata.

Czy testy na koronawirusa w Małopolsce będą obowiązkowe? Decyzja w tym tygodniu

2020-11-23 Wiadomości

W tym tygodniu będzie podjęta decyzja, czy badania przesiewowe w trzech regionach pod kątem koronawirusa będą dla wszystkich chętnych, czy będą obowiązkowe – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Decyzja zapadnie po dyskusji z epidemiologami.

70-latka wymusiła pierwszeństwo i doprowadziła do wypadku

2020-11-23 Kronika 112

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wypadku na ul. Mościckiego w Tarnowie. W wyniku kraksy jedna osoba trafiła do szpitala.

W oczekiwaniu na ponowne otwarcie kin. O najciekawszych premierach filmowych opowiada Łukasz Maciejewski

2020-11-23 Kultura

Tak jak wszystkie inne kina w Polsce, również kino Millennium wciąż pozostaje tymczasowo zamknięte. W oczekiwaniu na ponowne otwarcie, Łukasz Maciejewski opowiada o czekających nas premierach, których nie warto przegapić.

"Strażnicy kirkutu" - wystawa plenerowa pod bimą

2020-11-22 Wiadomości

W sobotę w "Galerii na Płocie" pod bimą przy ul Żydowskiej otwarto plenerową wystawę "Strażnicy kirkutu". To kilkadziesiąt fotografii cmentarza żydowskiego, wykonanych przez uczestników Otwartej Pracowni Sztuk Wizualnych, działającej przy Tarnowskim Centrum Kultury, a prowadzonej przez członków Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Siatkarki Jedynki uległy liderowi

2020-11-22 Sport

W dziewiątej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej kobiet, zespół UKS Jedynka Tarnów podejmował na własnym parkiecie lidera ligowej tabeli, drużynę TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Ile szpitali tymczasowych działa już w Małopolsce? Kiedy zostanie otwarty w Tarnowie?

2020-11-21 Wiadomości

Do poziomu blisko 4 tysięcy łóżek została rozbudowana baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 w województwie małopolskim – podał w sobotę wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecnie działają dwa szpitale tymczasowe, a w najbliższym czasie otwarty będzie trzeci.