Polecane
Tarnowscy szczypiorniści przegrywają z Górnikiem Zabrze

2023-02-04 Wiadomości

Piłkarze ręczni, występujący w rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn, powrócili na ligowe parkiety po reprezentacyjnej przerwie. Drugą rundę rozgrywek szczypiorniści Grupy Azoty Unii Tarnów rozpoczęli od sobotniego spotkania w Arenie Jaskółce Tarnów z Górnikiem Zabrze. Tarnowianie przed tym meczem plasowali się na szóstej pozycji, zespół Górnika na trzeciej. W rozegranym w pierwszej rundzie spotkaniu zabrzanie pokonali tarnowską drużynę 27-20 (11-11).

Prognozowany ponowny atak zimy

2023-02-04 Wiadomości

W związku z tak poważną oceną sytuacji meteorologicznej i potencjalnych zagrożeń z nią związanych oraz dużą liczbą turystów spędzających w Małopolsce ferie zimowe wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

„BAJKI i inne w historie

2023-02-04 Kultura

W piątkowy wieczór w Tarnowskim Centrum Kultury otwarto wystawę znakomitej fotografki, doktora sztuki, wykładowcy, prezeski Związku Polskich Artystów Fotografików – Jolanty Rycerskiej.

Lider za mocny dla tarnowskich siatkarek

2023-02-04 Sport

W czternastej kolejce spotkań o mistrzostwo TAURON Ligi, siatkarki Roleskiego Grupy Azoty ANS Tarnów, podejmowały na własnym parkiecie wicemistrzynie Polski, zespół Developres Bella Dolina Rzeszów.

Pomysł na weekend

2023-02-03 Rozrywka

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Systemem Tarnowskiego Roweru Miejskiego będzie zarządzać Nextbike

2023-02-03 Wiadomości

W nadchodzącym sezonie rowerowym, który rozpoczyna się 1 marca, firma Nextbike będzie się zajmowała zarządzaniem i eksploatacją systemu Tarnowskiego Roweru Miejskiego.

Dwudniowy Festiwal „GÓRNOLOTNI – spotkania ludzi gór” już za nami

2023-02-03 Kultura

Festiwal „GÓRNOLOTNI – spotkania ludzi gór” już po raz 13. przyciągnął do Centrum Sztuki Mościce pasjonatów gór, aktywności fizycznej i przełamywania barier. Przez dwa dni (28-29 stycznia) uczestnicy brali udział w tematycznych spotkaniach, prelekcjach i seansach filmowych. Wydarzeniu towarzyszył także II zimowy bieg GÓRNOLOTNYCH, którego partnerem głównym było Województwo Małopolskie. Patronat honorowy nad nim objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Pojedynek na mistrzowskim poziomie

2023-02-03 Wiadomości

Dziś wieczorem bardzo trudne spotkanie dla siatkarek drużyny Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów.