Polecane
„Film balkonowy" z Grand Prix 37. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

2023-06-03 Kultura

37. Tarnowska Nagroda Filmowa dobiegła końca. Za nami 12 projekcji konkursowych, filmy młodego widza, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy i warsztaty. W tym roku decyzją jury Grand Prix i statuetkę „Maszkarona” otrzymał film Pawła Łozińskiego „Film balkonowy". Dokument spodobał się też jury młodzieżowemu.

Miejski Dzień Dziecka w Tarnowie. Multum atrakcji na "Kantorii"

2023-06-03 Rozrywka

Z okazji Dnia Dziecka, teren Centrum Rekreacji i Wypoczynku „Kantoria” oraz górnego boiska stadionu Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie, zamieniły się w sobotę w prawdziwy park zabaw i atrakcji.

Memoriał Shihan Wiesława Gwizda

2023-06-03 Sport

W sobotę w Hali Sportowo-Widowiskowej TOSiR w Tarnowie odbył się memoriał Shihan Wiesława Gwizda. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata i kumite. Organizatorem wydarzenia był Tarnowski Klub Sportowy "Kyokushin Karate".

Śmierć na torach. Nie żyje 17-letni Ukrainiec

2023-06-03 Kronika 112

Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę (2/3.06) na torach kolejowych w Sterkowcu koło Brzeska. 17-letni obywatel Ukrainy został potrącony przez pociąg pasażerski relacji Kraków-Tarnów. Zginął na miejscu.

W tarnowskim amfiteatrze jak w małym kinie

2023-06-02 Kultura

W piątkowy wieczór (2 czerwca) na fanów dobrego, starego kina, w amfiteatrze letnim w Tarnowie czekała nie lada niespodzianka - seans filmu niemego połączony z taperowaniem. Widzowie obejrzeli “Bestię” (1917 r.) w reż. Aleksandra Hertza, w którym główną rolę zagrała słynna Pola Negri. Projekcji towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego. Wydarzenie zorganizowano w ramach festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa.

Zlot food trucków, festiwal kolorów, zjeżdżalnie i dmuchańce. Weekend atrakcji w Gemini Park

2023-06-02 Rozrywka

Food trucki, dmuchańce, kule wodne i zabawa przy muzyce z kolorowymi proszkami w ramach Holi Święta Kolorów - tak wyglądały piątkowe atrakcje na placu przed Gemini Park Tarnów z okazji Dnia Dziecka. To nie koniec niespodzianek. W sobotę na małych odkrywców czekać będzie Piknik Naukowy, który poprowadzą astronomowie z Pasażu Odkryć. Natomiast food trucki postoją na parkingu do niedzieli 4 czerwca.

Gratka dla kolekcjonerów. Giełda winyli i płyt CD w Gemini Park

2023-06-02 Wiadomości

Setki płyt winylowych i płyt CD, nowe i używane krążki, wśród których nie brakuje kolekcjonerskich perełek - wszystko to można znaleźć w centrum handlowym Gemini Park, gdzie trwa giełda winyli i płyt CD.

Inwentaryzują macewy na cmentarzu żydowskim w Tarnowie

2023-06-02 Wiadomości

W trakcie ostatniej renowacji cmentarza żydowskiego w Tarnowie, udało się odczytać ponad 5,5 tysiąca nazwisk umieszczonych na macewach. Niebawem zinwentaryzowane zostaną kolejne płyty nagrobne.