Polecane
10 milionów będzie kosztować budowa Samorządowego Centrum Kultury w Szczucinie. Właśnie ruszyła budowa

2021-07-29 Wiadomości

Od symbolicznego wbicia łopaty rozpoczęto dziś w Szczucinie budowę nowego budynku Gminnej Biblioteki Publicznej. Szacowany koszt inwestycji wynosi około 10 mln złotych, z czego 4,5 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pasaż Odkryć gotowy, ale na otwarcie trzeba jeszcze poczekać

2021-07-29 Wiadomości

W kamienicy przy Rynku 4 dobiegły końca prace remontowe i modernizacyjne, które pozwolą na stworzenie tam Tarnowskiego Parku Doświadczeń, nazwanego Pasażem Odkryć. To miejsce, gdzie na trzech piętrach i w zabytkowych piwnicach odwiedzający, przede wszystkim uczniowie, mają oswajać się z podstawowymi prawami nauki, dowiadywać się o sposobie działania wielu urządzeń i ich zastosowaniu w praktyce.

Straż miejska uruchomiła rowerowy patrol

2021-07-29 Wiadomości

Sezon rowerowy w pełni, również dla tarnowskiej straży miejskiej. Funkcjonariusze-cykliści aż do jesieni będą patrolować trudno dostępne zakątki miasta.

Tarnowskie baseny przyciągają tłumy

2021-07-29 Wiadomości

Upały sprawiają, że mieszkańcy chętnie wybierają wypoczynek nad wodą. Od momentu otwarcia, czyli od 18 czerwca, z basenów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji skorzystało już blisko 48 tys. osób.

Tarnów składa trzy wnioski do rządowego funduszu "Polski ład"

2021-07-28 Wiadomości

Tarnów z pomocą rządowego funduszu "Polski Ład" chce zrealizować trzy duże projekty. Chodzi o budowę łącznika ulicy Tuchowskiej z Krakowską na wysokości ul. Warsztatowej, przebudowę basenu w Mościach i rozbudowę szkoły nr 9. W ramach programu samorządy mogą dostać bezzwrotne dotacje nawet do 95 proc. wartości inwestycji przy 5 proc. wkładu własnego.

W sobotę oficjalne otwarcie skweru przed półbasztą na ul. Wałowej w Tarnowie

2021-07-28 Wiadomości

Trzy lata prac, dwie zaangażowane firmy, duży poślizg czasowy i wreszcie mamy finał budowy skweru przed półbasztą na ul. Wałowej. Finał cokolwiek kontrowersyjny, bo trudno znaleźć kogoś, komu zagospodarowany na nowo plac się podoba. Efekt w postaci smutnej betonowej pustyni z pawilonem przypominającym budę z kebabami, spotkał się z szeroką krytyką wśród mieszkańców. Tymczasem inauguracja nowej miejskiej przestrzeni, na którą wydano w sumie prawie 3 miliony zł już w najbliższą sobotę.

Co zrobić, żeby słuchawki nie plątały się na biurku?

2021-07-28 Art. sponsorowany

Upragniony relaks, a może video konferencja z pracy. Zasiadasz wygodnie do swojego biurka, sięgasz po słuchawki i zastanawiasz się, co się stało i jak do tego doszło. Nie wykonywałeś niekończących się obrotów na krześle a widzisz poskręcaną, zagmatwaną stertę kabla od słuchawek. Chciałeś odpocząć i posłuchać muzyki , albo konferencja zaczyna się za 3 minuty, a trzeba jeszcze odplątać kabel. Okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie. Do tego trzeba być jeszcze ostrożnym, żeby za mocno nie szarpnąć i nie pociągając, bo uszkodzimy nasze słuchawki na dobre. Czy jest jakiś sposób na to, aby kabel od słuchawek już więcej nie plątał się po naszym biurku? Zaczynamy! 

Chciała sprzedać zegarek i buty, straciła 18 tys. złotych. Policja apeluje o ostrożność podczas zakupów w sieci

2021-07-27 Kronika 112

18 tys. zł straciła mieszkanka powiatu tarnowskiego, która chciała sprzedać zegarek i buty na jednym z portali ogłoszeniowych. Nieświadoma zagrożenia kliknęła w przesłany przez oszusta link i podała dane do swej karty płatniczej.