Polecane
Ukradł wujkowi krowę, bo chciał mu zrobić na złość

2020-07-04 Kronika 112

Tarnowscy policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży krowy o wartości 5 tys. zł. Zwierzę zniknęło z pastwiska pod nieobecność właściciela. Jak się okazało kradzieży dokonał 20-letni krewniak pokrzywdzonego rolnika. Chciał w ten sposób zrobić wujkowi na złość.

Wręczono nagrody w dziedzinie kultury

2020-07-04 Kultura

W piątkowy wieczór w Amfiteatrze Letnim wręczono doroczne Nagrody Miasta Tarnowa, Tarnowski Dukat i stypendia artystyczne. Na zakończenie gali wystąpiła formacja Żanety i Roberta Luberów.

Basen na Marcince otwarty od soboty. Nowe zasady korzystania

2020-07-03 Wiadomości

W najbliższą sobotę, 4 lipca będzie można korzystać z letniej pływalni Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Tarnowskich – choć na nieco innych niż dotychczas zasadach.

Ryszard Ścigała wychodzi z więzienia

2020-07-03 Wiadomości

Sąd penitencjarny w Rzeszowie zwolnił skazanego na trzy lata więzienia za korupcję Ryszarda Ścigałę z reszty odbywania kary. Były prezydent Tarnowa jeszcze dziś wróci do domu.

Kino Cinema3D jednak nadal zamknięte

2020-07-03 Kultura

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, kino Cinema3D nie zostanie otwarte 3 lipca. Zarząd sieci poinformował, że powodem decyzji jest przesunięcie premier filmowych.

Niedoszły samobójca chciał skoczyć do rzeki. Desperata powstrzymali policjanci

2020-07-03 Kronika 112

Szczucińscy policjanci uratowali życie 44-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo skacząc do rzeki.

Ogłoszono przetarg na drugą część łącznika brzeskiego

2020-07-03 Wiadomości

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę drugiej części tzw. łącznika brzeskiego. Połączy on drogę krajową nr 75 z autostradą A4. Będzie też pełnił funkcję zachodniej obwodnicy Brzeska.

Joga w Parku Strzeleckim

2020-07-02 Wiadomości

Do Parku Strzeleckiego powróciła joga. Bezpłatne zajęcia na trawie prowadzi Agnieszka Tyrka, założycielka szkoły jogi „Manas”, która praktykuje jogę już od kilkunastu lat.