Spektakl "Zimowy pogrzeb" otworzy XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia
access_time 2022-09-21 08:00:00
Zbliża się XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. W programie imprezy jest sześć spektakli konkursowych, wystawa prac Andrzeja Mleczki oraz koncert Stanisławy Celińskiej. Wydarzenie zainauguruje w najbliższą sobotę najnowsza premiera Teatru Solskiego "Zimowy pogrzeb". Dla jednego szczęśliwca mamy dwuosobowe zaproszenie na sztukę.

"Zimowy pogrzeb" izraelskiego dramatopisarza Henocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka to groteskowa, surrealistyczna komedia rodzinna o afirmacji życia i lęku przed śmiercią. Gdy umiera matka Laczka Bobiczka, ten za wszelką cenę usiłuje spełnić ostatnią jej wolę i sprawić, by na pogrzebie pojawiła się cała rodzina. Sprawa nie jest jednak prosta, bo tego samego dnia zaplanowana została inna ważna ceremonia - długo wyczekiwany ślub Welwecji. Pogrzeb pokrzyżowałby weselne plany, dlatego rodzina Laczka nie chce przyjąć posłańca złych wieści i rozpoczyna szaleńczą ucieczkę w zimową noc - ucieczkę przed losem i nieuchronnym przeznaczeniem.

Debiut reżyserski Filipa Kowalczyka otworzy XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia, który rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 24 września. Spektakl zostanie wystawiony dwukrotnie - o godz. 17 i 20. Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze kupić biletów, mamy specjalny konkurs, a w nim do wygrania dwuosobowe zaproszenie na pokaz o godz. 17. Aby je zdobyć wystarczy zgłosić się w komentarzu pod postem konkursowym na naszym fanpage'u. Macie na to czas do północy (21 września).

programie tegorocznej Talii znalazło się sześć spektakli. Na scenie zobaczymy m.in. takich aktorów jak Cezary Żak, Artur Barciś, Jerzy Schejbal, Paulina Holtz, czy Sambor Czarnota. Laureatów festiwalu poznamy 1 października podczas gali finałowej, którą uświetni recital Stanisławy Celińskiej.

ac / fot. A. Gawle, archiwum teatru

Czy wybierasz się na tegoroczny Festiwal Komedii Talia?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821