Ruszyła sprzedaż biletów na Festiwal Komedii Talia. Zobacz program
access_time 2022-08-05 12:15:00
W piątek, 5 sierpnia, o godz. 10 uruchomiona została sprzedaż biletów na XXVI edycję Festiwalu Talia 2022. Można je nabyć zarówno online, jak i w kasie Teatru im. Ludwika Solskiego. Festiwal rozpocznie się 24 września i potrwa do 1 października.

Festiwal rozpocznie się 24 września spektaklem „Zimowy pogrzeb", autorstwa Hanocha Levina, w reżyserii Filipa Kowalczyka. Będzie to pierwsza premiera Teatru im. L. Solskiego w 69. sezonie artystycznym.

- Sprzedaż biletów uruchamiamy 5 sierpnia, o godz. 10. Zapraszamy do naszych klimatyzowanych pomieszczeń i kasy na Mickiewicza 4, ale polecamy także zakupy w Internecie - zaprasza Rafał Balawejder, dyrektor teatru. - Bilety będą dostępne na wszystkie wydarzenia, w tym także na galę finałową Talii. Pani Stanisława Celińska i jej koncert to z pewnością nie lada kąsek nie tylko dla wielbicieli jej sztuki aktorskiej, ale także melancholijnego i ciepłego głosu.

Poniżej program Festiwalu Talia 2022:

 

Hanoch Levin „Zimowy pogrzeb" reż. Filip Kowalczyk, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

24 września, sobota, godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena Teatru, Inauguracja festiwalu, spektakl konkursowy

Bawić nas będzie opowieść o życiowym nieudaczniku Laczku Babiczku, któremu umiera matka. Na jej ostatnie życzenie musi za wszelką cenę powiadomić o tym swoją rodzinę, aby wszyscy mogli stawić się na pogrzebie. Pech chce, że tego samego dnia ma odbyć się długo wyczekiwany ślub Welwecji, ostatniej panny na wydaniu w rodzinie, którego przełożenie byłoby ostateczną katastrofą. Nie chcąc do tego dopuścić, rodzina postanawia nie zauważać pukającego do drzwi Laczka i zaczyna szaleńczą, brawurową ucieczkę.

Obsada: Aleksander Fiałek, Kinga Piąty, Ireneusz Pastuszak, Matylda Baczyńska, Jerzy Pal, Monika Wenta, Tomasz Wiśniewski, Kamil Urban, Stefan Krzysztofiak

Cena biletu: 45 zł

 

Pierre Sauvil "Niespodzianka", reż. Emilian Kamiński; Teatr Kamienica w Warszawie

26 września, poniedziałek, godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena Teatru, spektakl konkursowy

Spełniony biznesmen i niespełniona aktorka. Piękni i bogaci właściciele dużej firmy żyją razem, ale łączy ich głównie wspólny majątek. Kiedy w końcu Katarzyna postanawia zmienić swoje życie, Filip knuje intrygę, która ma jej w tym przeszkodzić. Odkrycie niechlubnych zamiarów męża powoduje lawinę zaskakujących, kryminalnych zwrotów akcji. Spektakl 18 +

Obsada: Paulina Holtz, Małgorzata Sadowska, Paweł Burczyk, Sambor Czarnota, Krystian Kukułka

Cena biletu: 60 zł

 

Witold Gombrowicz, adaptacja Jan Bończa-Szabłowski „Biesiada u Hrabiny Kotłubaj", reż. Magdalena Piekorz; Fundacja Republika Marzeń

26 września, poniedziałek, godz. 20:00. Centrum Sztuki Mościce, spektakl konkursowy

Warto mieć szalone marzenia. Młodzieńcze opowiadanie Gombrowicza jest opowieścią przewrotną i zadziwiającą, z pewnym dreszczykiem emocji. Odczytywane bywa jako głos sprzeciwu wobec podziałów społecznych, satyra na arystokratów i plebejuszy, czy wreszcie jak mawiał prof. Jerzy Jarzębski, rozprawa ze snobizmem w stylu Prousta. Fundacja Republika Marzeń postanowiła korzystając ze słów bohaterki stworzyć spektakl, który byłby „rodzajem święta i odlotu". Jan Bończa – Szabłowski

Obsada: Jacek Fedorowicz, Jerzy Schejbal, Tomasz Jachimek, Marcin Zdunik, Krzysztof Szczepaniak, Łukasz Stawowczyk, Szczepan Kajfasz

Cena biletu: 110 zł/ 90 zł (cena zależy od rzędu i miejsca)

 

Francis Veber „Kolacja dla głupca", reż. Marcin Sławiński; Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

28 września, środa, godz. 19:00, Centrum Sztuki Mościce, spektakl konkursowy

Spektakl o nietypowym konkursie na największego nieudacznika i idiotę. Co tydzień w swojej posiadłości „kolację dla głupca" organizuje bogaty, francuski wydawca Pierre Brochant. François Pignon pozornie spełnia wszystkie wymagania, by stać się tytułowym „głupcem". Nieświadomy gry, w którą zostaje wplątany, wprowadza prawdziwy zamęt w życie Pierre'a i to on bezwiednie staje się mistrzem ceremonii.

Obsada: Joanna Baran – Marczydło/Magdalena Kozikowska – Pieńko, Beata Zarembianka/Małgorzata Pruchnik – Chołka, Robert Chodur, Waldemar Czyszak, Marek Kępiński, Adam Mężyk, Robert Żurek

Cena biletu: 45 /40 zł (cena zależy od rzędu i miejsca)

 

Neil Simon „Słoneczni chłopcy", reż. Marcin Hycnar; Och-Teatr

29 września, czwartek, godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena Teatru, spektakl konkursowy

Historia dwóch zapomnianych aktorów, którzy swoimi skeczami przez lata rozbawiali publiczność całego kraju, skupiając przed telewizyjnymi ekranami całe rodziny. Postrzegani jako nierozłączny duet, w rzeczywistości nie mogą znieść swojego towarzystwa. Od lat pozostają skłóceni, nie utrzymując kontaktu. Pewnego dnia otrzymują intratną propozycję powrotu do studia telewizyjnego ze swoim legendarnym popisowym numerem. Ostatni raz wystąpić razem. Czy wygrają wzajemne animozje czy potrzeba bycia w centrum uwagi? A może jednak nie mogą bez siebie żyć?

Obsada: Artur Barciś, Cezary Żak, Martyna Krzysztofik, Fabian Kocięcki

Cena biletu: 90 zł

 

Marek Modzelewski „Niepamięć", reż. Piotr Ratajczak; Koprodukcja Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi i Fundacji Garnizon Sztuki

30 września, piątek, godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena Teatru, spektakl konkursowy

„Niepamięć" to przewrotna, pełna błyskotliwych dialogów tragikomedia. Zaskakująca, trzymająca w napięciu historia o relacjach międzyludzkich, zaufaniu i rachunku jaki życie wystawi każdemu prędzej, czy później.

Obsada: Karolina Gorczyca, Magdalena Kumorek, Krzysztof Czeczot, Marcin Korcz, Krystian Pesta

Cena biletu: 60 zł

 

Wydarzenia towarzyszące:

Stanisława Celińska | Koncert

1 października, sobota, godz. 17:00, Duża Scena, Finał Festiwalu

Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. W koncercie zostaną zaprezentowane m.in. utwory z najnowszej płyty „Przytul". Stanisława Celińskia kontynuuje swoją wielką kreację wyjątkowej pieśniarki, potrafiącej swoim talentem oczarować słuchaczy niezależnie od wieku. Te emocjonalne przesłanie odzwierciedlone w cudownych słowach i wspaniałym zestawieniu nut, daje nam wytchnienie i skłania do zadumy. Aktorkę, po wydaniu albumu „Atramentowa" (status podwójnej platyny), okrzyknięto polską Cesarią Evorą.

Cena biletu: 120 zł

 

Wystawa prac Andrzeja Mleczki

W czasie trwania festiwalu w foyer teatru będzie można zobaczyć prace autorstwa znanego rysownika i satyryka, Andrzeja Mleczki.

 

Bilety można nabyć online na www.teatr.tarnow.pl/bilety oraz w kasie Teatru im. Ludwika Solskiego. Rezerwacji biletów i karnetów na wszystkie wydarzenia (w cenie 330 i 430 złotych) można dokonywać pod numerami telefonów 14 688-32-87, 784-976-025, 668-323-998. Szczegółowe informacje na stronie www.teatr.tarnow.pl.

XXVI Festiwal Komedii Talia 2022 dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Miasta Tarnowa. Współorganizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Mościce.

ac / fot. Robert Jaworski, spektakl „Słoneczni chłopcy”, źródło teatr im. L. Solskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821