Polecane
Brytyjska mutacja koronawirusa dotarła do Małopolski. Jest bardziej zaraźliwa

2021-01-21 Wiadomości

W Polsce wykryto tzw. brytyjską mutację koronawirusa, która charakteryzuje się wyższą zakaźnością. Fakt wykrycia zgłoszono już do międzynarodowego systemu raportowania sekwencji wirusa (GISAID).

Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Żurowej. Trwa zbiórka na odbudowę spalonego domu

2021-01-21 Wiadomości

Ojciec z synem w jednej chwili stracili w pożarze dobytek całego życia. Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę domu.

Już dziś w teatrze koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

2021-01-21 Kultura

Zagrali na ukulele, cymbałkach, a nawet… kaloryferze! Już dzisiaj, o godzinie 17, odbędzie się premiera online koncertu „Babcine melodie”. Jest to zwieńczenie warsztatów muzycznych w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Rodziców nie stać było na komputer, więc 13-latek uczył się online przez... telefon. Interweniował dzielnicowy

2021-01-21 Kronika 112

Zdalne nauczanie trwa w najlepsze, choć nie u wszystkich zdaje egzamin. Dzielnicowy Tomasz Tchoń interweniował u jednej z rodzin, w której 13-latek z braku dostępu do komputera, musiał uczyć się zdalnie przez telefon.

Ania szuka genetycznego bliźniaka. Możesz pomóc

2021-01-21 Wiadomości

Ania Tyrka, mieszkanka Łukowej w powiecie tarnowskim, w listopadzie zeszłego roku dowiedziała się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową. Jej codzienność zmieniła się o 180 stopni. Walczy o życie i musi znaleźć swojego niespokrewnionego Dawcę szpiku. Każdy może jej pomóc wygrać tę walkę – wystarczy zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców szpiku.

W Tarnowie 7 osób trafiło na SOR po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19

2021-01-20 Wiadomości

Osiem osób w Małopolsce, według ustaleń PAP, trafiło na SOR lub było hospitalizowanych w związku z powikłaniami możliwymi po szczepieniu przeciwko COVID-19. Chodzi o pacjentów z Tarnowa i Limanowej, przy czym u zaszczepionych w Tarnowie wykryto COVID-19.

Łap deszczówkę i skorzystaj z dofinansowania. Miasto rozpoczęło nabór wniosków

2021-01-20 Wiadomości

Można już składać wnioski o dofinansowanie do przydomowych zbiorników służących tzw. małej retencji i gromadzeniu deszczówki. W zależności od wielkości i rodzaju zbiornika tarnowianie będą mogli liczyć na dopłaty w wysokości od 500 do 4 tysięcy złotych.

Niebawem święcenia biskupie ks. Artura Ważnego

2021-01-20 Wiadomości

W Tarnowie trwają przygotowania do przyjęcia nowego biskupa nominata, Artura Ważnego. Ingres odbędzie się w sobotę, 31 stycznia w kościele w Tarnowie – Mościcach. Ze względu na epidemiczne obostrzenia, do świątyni wejdzie ograniczona liczba osób.