Polecane
W Lusławicach zawalił się dach drewnianego domu. W środku były dwie osoby

2021-04-12 Kronika 112

Najprawdopodobniej pod naporem silnego wiatru zawalił się dach drewnianego domu w Lusławicach koło Zakliczyna. Budynek zamieszkiwany był przez starszego mężczyznę i jego dorosłego syna. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Makabryczna tragedia w Gromniku. Ojciec przejechał wozidłem 2-letnie dziecko

2021-04-12 Kronika 112

2-letni chłopczyk zginął pod kołami wozidła budowlanego. Maszyną kierował jego ojciec.

Łukasz Maciejewski tym razem o filozofii

2021-04-12 Wiadomości

Tarnowianin, Łukasz Maciejewski, będzie opowiadał o najważniejszych współczesnych nurtach filozoficznych i najciekawszych antropologach kultury w serii filmów wprowadzających do kluczowych dzieł filozoficznych, wydawanych w ramach cyklu „Myśl o kulturze” Narodowego Centrum Kultury.

W derbach Tarnowa Sokół lepszy od Iskierki

2021-04-12 Sport

W pierwszym spotkaniu grupy finałowej rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi małopolskiej spotkały się dwa tarnowskie kluby siatkarskie - MUKS Sokół Gumniska i MUKS Iskierka Tarnów. Oprócz tarnowskich drużyn o awans do pierwszej ligi małopolskiej walczą UMKS Kęczanin Kety oraz Volleyteam LO Gromnik. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyska zwycięzca grupy.

Rekordowa liczba łóżek covidowych w Małopolsce

2021-04-12 Wiadomości

Szpitale w województwie małopolskim dysponowały w niedzielę rekordową liczbą 4282 łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jak przekazał wojewoda małopolski Łukasz Kmita, jest to największy zasób łóżek w czasie pandemii.

Muzykoterapia w szpitalach, domach dziecka i dps-ach. Nowy projekt TCK ze wsparciem ministerialnym

2021-04-12 Kultura

Tarnowskie Centrum Kultury otrzymało 13 tys. zł dofinansowania ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na realizację projektu „Klasyka na miejscu. Letnie spotkania z muzyką klasyczną", który powstał w ramach programu Kultura Dostępna 2021. Koncerty zaplanowane zostały na lato br., a odbywać się będą w nietypowych miejscach.

Tarnowscy szczypiorniści przegrali z Górnikiem Zabrze

2021-04-12 Sport

W dziewiętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn zespół Grupa Azoty SPR Tarnów podejmował we własnej hali drużynę Górnika Zabrze. Faworytami meczu byli goście, którzy w pierwszej rundzie zwyciężyli dziewięcioma bramkami.

Przegrana futsalistów na zakończenie sezonu

2021-04-11 Sport

Ostatnie w tym sezonie spotkanie rozegrali występujący w rozgrywkach I ligi futsaliści Unii Tarnów. W meczu rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zmierzyli się z zajmującym ostatnie miejsce w ligowej tabeli zespołem AZS AWF Wrocław. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali ekipę z Wrocławia 4:2.