Polecane
Naukobus w Szczucinie

2018-10-18 Wiadomości

Dziś i jutro (18-19 października) w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie gościć będzie Naukobus.

Lidl przy ul. Jana Pawła II otwarty!

2018-10-18 Art. sponsorowany

Dziś, 18 października o godzinie 7:00 przy ul. Jana Pawła II 57 otwarto 4. sklep sieci Lidl w Tarnowie. W dniu otwarcia na klientów czekało wiele atrakcji, m.in.: pokazy kulinarne wraz z darmowym poczęstunkiem oraz kawą, popisy magika oraz oferta bogata w produkty w specjalnych, promocyjnych cenach.

W Tarnowcu odsłonięto mural upamiętniający rotmistrza Pileckiego

2018-10-18 Wiadomości

Na Szkole Podstawowej w Tarnowcu uroczyście odsłonięto mural 3D, upamiętniający postać rotmistrza Witolda Pileckiego. Jego wykonawcą jest ceniony w Europie architekt, artysta malarz Ryszard Paprocki. Honorowym gościem uroczystości był Andrzej Pilecki, syn rotmistrza.

Dodatkowy nabór wolontariuszy do Teatru Solskiego

2018-10-18 Wiadomości

W związku z dużym zainteresowaniem wolontariatem, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza chętne osoby na kolejne spotkanie informacyjne, które obędzie się 24 października, w środę, o godz. 17.00 na Małej Scenie.

Zatrzymano sprawcę włamania do klasztoru w Tuchowie

2018-10-18 Kronika 112

Policjanci zatrzymali 25-letniego sprawcę włamania do klasztoru Redemptorystów w Tuchowie.

Będzie więcej żłobków?

2018-10-18 Wiadomości

Większe rządowe wsparcie finansowe dla tworzenia przez samorządy nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 zapowiedziała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, która przebywała w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Kazimierz Koprowski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Tarnowa, planuje w pierwszej kolejności wybudować nowy żłobek na Osiedlu Westerplatte. Jednocześnie zwrócił się do minister o pomoc w odtworzeniu szkolnych stołówek.

Rekrutacja do projektu „Aktywizacja zawodowa młodych subregionu tarnowskiego”

2018-10-18 Wiadomości

W dniach 5 – 9 listopada rozpocznie się rekrutacja do projektu „Aktywizacja zawodowa młodych subregionu tarnowskiego” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Rusza rewitalizacja Rynku w Zakliczynie

2018-10-18 Wiadomości

Zakliczyn otrzymał pierwszą transzę pieniędzy z ogólnej rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów na rewitalizację Rynku. Prace ruszą po wyborze wykonawcy inwestycji – jeszcze w tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap, zakładający remont elewacji i wykonanie opaski wokół Ratusza, odnowienie kapliczki św. Floriana oraz konserwację zabytkowych elementów studni.