Polecane
Posadzili drzewa na cześć tarnowskich paraolimpijczyków. Akcja "W zielone gramy" w Mościcach

2021-09-24 Wiadomości

W piątkowe popołudnie, w ramach trzeciej edycji akcji „W zielone gramy”, tarnowscy sportowcy wspólnie z mieszkańcami posadzili przy placu zabaw obok Centrum Sztuki Mościce około 30 drzew. Wśród nich są m.in. brzozy, klony, platany i dęby.

44-latek kradł w markecie budowlanym. Może pójść siedzieć na 5 lat

2021-09-24 Kronika 112

Do 5 lat więzienia grozi złodziejowi, który w jednym z tarnowskich marketów budowlanych kradł elektronarzędzia. Wartość strat oszacowano na kwotę prawie 2,6 tys. zł.

Będą opóźnienia w budowie mostu na Dunajcu w Ostrowie. Terminy okazały się nierealne

2021-09-24 Wiadomości

Budowa mostu nad Dunajcem w Ostrowie nie zostanie ukończona w marcu przyszłego roku, jak pierwotnie zakładano - możliwy jest nawet kilkumiesięczny poślizg. Wszystkiemu winne warunki pogodowe, związane z intensywnymi opadami deszczu, które spowodowały podtopienia na placu budowy.

Nabór do sekcji wspinaczkowej KS Sportiva

2021-09-24 Wiadomości

Klub Sportowy Sportiva prowadzi nabór do sekcji wspinaczki sportowej na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu na ściance wspinaczkowej La Roca, znajdującej się przy ul. Kochanowskiego 30.

Pomysł na weekend

2021-09-24 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Granat moździerzowy w centrum Zakliczyna. Niewybuch znaleziono w pustostanie

2021-09-23 Kronika 112

Granat moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej znaleziono w znajdującym się w centrum Zakliczyna pustostanie. Teren wokół domu zabezpieczono. Nie było potrzeby ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Krematorium w Nowych Żukowicach? Mieszkańcy się buntują i chcą zablokować inwestycję

2021-09-23 Wiadomości

Prywatny inwestor chce w Nowych Żukowicach (gmina Lisia Góra) wybudować spopielarnię zwłok. Inwestycja ma stanąć na działce w pobliżu cmentarza i autostrady. Planom tym stanowczo sprzeciwiają się jednak mieszkańcy wsi, wprost deklarując, że jeżeli nie dopną swego, w ostateczności są gotowi zablokować autostradę.

Środa na Festiwalu Komedii Talia. Widzowie bawili się na farsach "Testosteron" i "Nie książka zdobi człowieka"

2021-09-23 Kultura

Kolejny dzień Talii za nami. W środę festiwalowa publiczność miała okazję obejrzeć dwa konkursowe spektakle. Na dużej scenie teatru Solskiego zaprezentowało się wyłącznie męskie towarzystwo z "Testosteronu" Andrzeja Saramonowicza, z kolei w Centrum Sztuki Mościce pokazano dowcipną farsę "Nie książka zdobi człowieka" Seymoura Blickera, w reż. Giovanny Castellanos.