Polecane
Bania kolorowa jak choinka

2018-12-18 Wiadomości

14 grudnia około godziny siedemnastej tarnowska wieża ciśnień na Osiedlu Jasna na kilkadziesiąt minut zyskała wyjątkową oprawę świetlną. Wielokolorowa iluminacja przygotowana przez specjalistyczną firmę wzbudziła zainteresowanie mieszkańców, którzy obserwowali ją z terenów położonych poniżej. Na razie była to jedynie próba. Niewykluczone jednak, że tak efektownie oświetlenie zbiornik zyska na co dzień.

Wpadli złodzieje choinek

2018-12-18 Kronika 112

Miniony weekend rozpoczął się dla policjantów z Tuchowa od przyłapania na gorącym uczynku złodziei 13 świątecznych drzewek.

Wstrzymano remont placu Kazimierza

2018-12-18 Wiadomości

Jak informuje magistrat, ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, wstrzymane zostały prace przy trwającym od września – z przerwą spowodowaną odkryciem pod powierzchnią śladów przeszłości Tarnowa - pierwszym etapie remontu nawierzchni na placu Kazimierza.

Tablice informacyjne na tarnowskich ulicach

2018-12-18 Wiadomości

Tarnowskie Centrum Informacji, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Tarnowa oraz pomocy merytorycznej Muzeum Okręgowego w Tarnowie, zrealizowało zadanie polegające na oznakowaniu wybranych nazw tarnowskich ulic i placów pod względem historycznym i etymologicznym.

Mościce kolędują 27 grudnia

2018-12-18 Kultura

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią 27 grudnia przed Centrum Sztuki Mościce. Podobnie jak w roku ubiegłym, gościem specjalnym wydarzenia będzie Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Początek o godz. 17.00.

Aniołowo zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy

2018-12-17 Wiadomości

W dniach 18-19 grudnia Aniołowo - Galeria Twórczości Artystów Niepełnosprawnych zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy Niepełnosprawnych Twórców, który odbędzie się na ul. Piekarskiej w godz. 11.00-17.00.

Rockowe O!płateczki Wojtka Klicha

2018-12-18 Kultura

Tarnowskie Centrum Kultury oraz Wojtek Klich nieprzerwanie od 1995 r. zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd, będący ewenementem w skali kraju, (a może i świata), który odbywa się tradycyjnie w Wigilijną Noc. W wypełnionych po brzegi Piwnicach TCK zabrzmią kolędy i pastorałki w nietypowych blues-rockowych aranżacjach. To niezwykle klimatyczne i oryginalne granie kolęd, a także autorskich „piosnek kolędowych” Wojtka Klicha. Będą to 24. Rockowe O!płateczki.

Cztery złote medale dla bokserów z Tiger Tarnów

2018-12-17 Sport

Reprezentanci Tiger Tarnów zdobyli cztery złote medale na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o "Złotą Rękawicę", który rozgrywany był przez trzy dni na ringu Wisły w Krakowie.