Z tej kategorii
Wirtualny spacer po wystawie sztuki sakralnej w tarnowskim Muzeum Etnograficznym

2021-01-15 Kultura

W Muzeum Etnograficznym przygotowano wystawę „Dawna sztuka i przedmioty sakralne”. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19, do czasu otwarcia muzeum dla zwiedzających, będzie ona dostępna wyłącznie w Internecie.

Panele dyskusyjne wokół spektakli "Talii"

2020-12-22 Kultura

Do końca roku można oglądać spektakle komediowe udostępnione przez Teatr Solskiego w Internecie, w ramach 24 edycji Festiwalu Komedii Talia. Dodatkowo teatr nagrał sześć paneli dyskusyjnych do każdego z prezentowanych spektakli.

Spektakl "Jaś i Małgosia" laureatem festiwalu dla dzieci "Mała Talia"

2020-12-14 Kultura

Zwycięzcą festiwalu XII Mała Talia został spektakl "Jaś i Małgosia". Przedstawienie z tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego zdobyło 46 punktów.

Młodzi artyści z Tarnowa i regionu w czołówce prestiżowego rankingu. W ich dzieła warto inwestować

2020-12-11 Kultura

Trójka związanych z Tarnowem artystów - Karolina Jabłońska, Kamil Kukla i Martyna Czech - znalazła się w ścisłej czołówce rankingu "Rzeczpospolitej" - Kompas Młodej Sztuki 2020, prezentującego nazwiska najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia.

„Po co jest noc…” Najnowszą premierę Teatru im. L. Solskiego obejrzysz online

2020-12-10 Kultura

"Po co jest noc, czyli rzecz: na głosy, gitarę i oddech na podstawie utworów Edwarda Stachury" w reżyserii Ireneusza Pastuszaka, to najnowsza premiera tarnowskiego teatru. Spektakl będzie można obejrzeć na żywo, online 12 grudnia na kanale YouTube Teatru Solskiego.

Aktorzy teatru im. L. Solskiego wystąpili dla dzieci z przedszkola Mały Książę

2020-12-08 Kultura

Trwa XII Festiwal Mała Talia. W poniedziałek aktorzy tarnowskiego teatru zawitali do przedszkola Mały Książę, działającego przy Stowarzyszeniu Ich Lepsze Jutro w Tarnowie, gdzie zaprezentowali „Jasia i Małgosię”. Spektakl zwieńczyło pojawienie się Świętego Mikołaja, który wręczał dzieciom prezenty i pozował do wspólnych zdjęć.

24. Festiwal Komedii Talia tylko w sieci

2020-12-03 Kultura

Cztery spektakle, możliwość zaglądania do klubu festiwalowego i na wystawę - to wszystko przygotowano w ramach 24. edycji Festiwalu Komedii Talia, który w tym roku, ze względu na koronawirusa, przeniósł się do sieci.

Profilaktyka przez sztukę. Wystawa portretów kobiet, które wygrały z rakiem

2020-11-27 Kultura

W czwartek w ramach festiwalu ArtFest w tarnowskim BWA odbył się wernisaż online wystawy „PomacajSię”, na którą składają się portrety kobiet doświadczonych rakiem piersi. Jedną z nich jest Lidia Dyndor, która opowiadała o swojej walce z tą chorobą.