Z tej kategorii
"Był Sobie Blues" w amfiteatrze - Andrzej Krzywy i jego reggae piosnki na bluesową nutę

2020-08-01 Kultura

Rozpoczęły się letnie spotkania z bluesem “Był Sobie Blues”. W piątkowy wieczór w Amfiteatrze Letnim wspólnie muzykowali Andrzej Krzywy i Wojtek Klich.

Muzeum Historii Tarnowa i Regionu już otwarte!

2020-07-31 Kultura

Na kulturalnej mapie Tarnowa pojawiło się nowe miejsce. W czwartek otwarto Muzeum Historii Tarnowa i Regionu z najciekawszymi eksponatami tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

Festiwal Emanacje: koncert Karol Szymanowski Quartet

2020-07-30 Kultura

Ludwig van Beethoven to jeden z najbardziej odkrywczych kompozytorów. Zakończył wiedeński klasycyzm i utorował drogę romantyzmowi. W 2020 roku przypada 250. rocznica urodzin tego wielkiego kompozytora. Beethoven to twórca inspirujący całe generacje kompozytorów. Beethoven to dla Pendereckiego twórca ważny. Jak mawiał: „Kocham Beethovena”. Tegoroczna edycja festiwalu EMANACJE Artysta – Dzieło – Spotkania poświęcona pamięci zmarłego w tym roku Krzysztofa Pendereckiego prezentuje utwory kameralne obu twórców w wykonaniu wybitnych muzyków młodego pokolenia.

Tarnowska "Melancholia" w nowym klipie projektu Mela Koteluk & Kwadrafonik

2020-07-28 Kultura

Znajdująca się w Parku Strzeleckim w Tarnowie rzeźba „Melancholia” jest głównym motywem klipu „Astronomia”, promującego płytę Meli Koteluk i Kwadrofonik „Astronomia poety. Baczyński”.

Jazzowy wieczór w amfiteatrze. Koncert zespołu New Bone

2020-07-25 Kultura

W piątkowy wieczór w Amfiteatrze Letnim wystąpiła krakowska formacja jazzowa New Bone. Zespół zaprezentował najnowszy album “Longing”.

"Inna dusza" w "Czarnym Kocie". Wernisaż fotografii Justyny Obary

2020-07-25 Kultura

"Inna dusza" to tytuł wystawy fotografii Justyny Obary, którą od piątku można oglądać w PUB Galerii Czarny Kot przy Żydowskiej w Tarnowie.

Koncert szabatowy pod Bimą

2020-07-25 Kultura

W piątek pod Bimą odbył się koncert skrzypka i kantora - Marcina Davida Króla. Przy szabasowych świecach można było posłuchać muzyki klezmerskiej, ale też opowieści o znaczeniu szabatu.

Polish Cello Quartet na festiwalu Emanacje - muzyczna uczta na 8 wiolonczel

2020-07-22 Kultura

W twórczości Krzysztofa Pendereckiego wiolonczela zajmuje miejsce szczególne, będąc główną bohaterką licznych kompozycji solowych, kameralnych i orkiestrowych tego wybitnego kompozytora. Najbliższy koncert w ramach festiwalu Emanacje wypełni muzyka wiolonczelowa. 26 lipca o 19 w Lusławicach wraz z Polish Cello Quartet wystąpią młodej generacji wiolonczeliści, absolwenci programów edukacyjnych Europejskiego Centrum Muzyki.