Pomysł na weekend
access_time 2024-05-30 09:00:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • X Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Uczestnicy rajdu wyruszą o godz. 9 sprzed hotelu „Cristal Park” i po przejeździe przez Tarnów przystąpią do jazdy okrężnej na trasie Tarnów - Skrzyszów - Łękawka - Karwodrza - Skrzyszów. Podczas niej zaplanowane są między innymi: konkurs elegancji przy Urzędzie Gminy Skrzyszów, pokazy samochodów, Próby Oceny Techniki Jazdy oraz próby sprawnościowe w jeździe na czas (m.in. o godz. 16 przy Arenie Jaskółka Tarnów, a o godz. 16.30 na placu targowym przy ul. Giełdowej). O godz. 17 rozpocznie się natomiast wystawa samochodów przy hotelu „Cristal Park”.
 • Finał Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii młodzików. Faza grupowa: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - KS VIVE II Kielce. Hala Akademii Tarnowskiej, godz. 13.15. Wstęp wolny.
 • XI Tarnowski Zjazd Berneńczyków. Parada wyruszy o godzinie 16 spod Klubu Sportowego „Tarnovia” na ulicy Bandrowskiego. Psiarze z różnych stron Polski wraz ze swoimi pupilami przejdą ulicą Krakowską aż do rynku. Na miejscu będzie można zobaczyć pokaz akrobatyczny Izabeli Czerwonki, a później występ muzyczny Mariusza Kolinki oraz pokaz wozu strażackiego OSP.  
 • CEV Volleyball European Golden League 2024. Od piątku 31 maja, do niedzieli 2 czerwca, w Arenie Jaskółka Tarnów rozgrywane będą turnieje odbywającej się pod auspicjami Europejskiej Konfederacji Siatkówki CEV Volleyball European Golden League. W Złotej Lidze występują zespoły z zaplecza Ligi Narodów. Zmagania w Arenie Jaskółka Tarnów rozpoczną się w piątek o godz. 17 meczem kobiecych reprezentacji Czech i Ukrainy. Po zakończeniu tego spotkania, o godz. 20 zaprezentują się męskie drużyny Portugalii i Ukrainy. Wstęp wolny.
 • Inauguracja 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Koncert Tomasza Ziętka - aktora, wokalisty, tekściarza, kompozytora i producenta. Amfiteatr Letni, godz. 20. Bilety: 30 zł.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa - kino plenerowe, a w nim film: "Zupa nic" w reż. Kingi Dębskiej. Plener przed Domem Kultury Westerplatte, godz. 20.30. Wstęp wolny.

Sobota:

 • I Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody w Ratownictwie w Ramach Pierwszej Pomocy w Zakliczynie (ul. Klasztorna 2). Zawody odbędą się w godz. 9-16, natomiast imprezy towarzyszące (animacje, występy artystyczne, tańce integracyjne, dyskoteka, mobilna ścianka wspinaczkowa, pokaz OSP Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Kraków z psami) w godz. 14-21. Wstęp wolny.
 • Finał Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii młodzików. Półfinały: godz. 10.15 - 1. drużyna z gr. J - 2. drużyna z gr. I, o godz. 12 - 1. drużyna z gr. I - 2.drużyna z gr. J. Hala Akademii Tarnowskiej, wstęp wolny.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Warsztaty aktorskie "Tu i Teraz". Wydarzenie odbędzie się w Domu Kultury Westerplatte o godz. 10. Warsztaty są kontynuacją ubiegłorocznego spotkania pt. "Jestem Sobą. Jestem Aktorem", podczas którego uczestnicy pracowali nad zaakceptowaniem i uwolnieniem wszystkich aspektów osobowości, jako największego aktorskiego skarbu, który każdy kryje w sobie. W tym roku prowadzący, Dagmara Brodziak i Michał Krzywicki, będą kontynuować ten wątek, wzbogacając go o pracę nad koncentracją. Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Minimalny wiek uczestnika to 13 lat.
 • Miejski Dzień Dziecka. O godz. 11 na Kantorii w Tarnowie pojawią się dmuchańce, trampolina, przejażdżki złotym meleksem, pokazy tańca, warsztaty koralowe, konkursy z nagrodami, malowanie buziek i bańki mydlane. Będzie też można uczestniczyć w biegach rekreacyjnych i rodzinnych zabawach sportowych. Straż miejska będzie rozdawać odblaski, znakować rowery i zachęcać do przymierzania alkogogli. Zabawa zakończy się o godzinie 16. Wstęp wolny.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Animacja "Kicia Kocia w przedszkolu". Kino Marzenie, godz. 11. Bilety: 10 zł.
 • X Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych. Na godz. 11.30 zaplanowano przejazd ul. Wałową na rynek. Pół godziny później rozpocznie się wyścig uliczny na ul. Starodąbrowskiej, która z tego względu w godzinach od 9 do 15, wyłączona będzie z ruchu na odcinku od ul. Wojska Polskiego do al. Matki Bożej Fatimskiej.  O godz. 15 zainaugurowany zostanie natomiast konkurs elegancji przed Gemini Park. Po jego zakończeniu, uczestniczące w rajdzie pojazdy przejadą ulicami Tarnowa (godz. 17), pół godziny później rozpocznie się natomiast kolejny pokaz samochodów przed hotelem „Cristal Park”.
 • III liga piłki nożnej mężczyzn. Piłkarze Unii Tarnów zmierzą się z drużyną Karpaty Krosno. Boisko "Jaskółcze Gniazdo" przy ul. Zbylitowskiej, początek o godz. 13.
 • VII Mundurowy Dzień Dziecka w Skrzyszowie. W programie: strefa zabaw z dmuchańcami i animacjami, strefa służb mundurowych z pokazami strażackimi, wojskowym punktem pierwszej pomocy, torem przeszkód itp., strefa gastronomiczna z kiełbaskami, frytkami, lodami i napojami oraz strefa podróży kosmicznych z mobilnym planetarium. Obiekty sportowe w Skrzyszowie, godz. 14-19. Wstęp wolny.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Film konkursowy: "Doppelgänger. Sobowtór" w reż. Jana Holoubka. Kino Marzenie, godz. 14. Bilety: 10 zł.
 • Premiera spektaklu „Momo” w reż. M. Przyłęckiego. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie (premiera dziecięca). Początek o godz. 16. Bilety: od 32 zł.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Wystawa wybranych plakatów artystycznych vol. 2, czyli druga edycja przeglądu twórczości plakacisty filmowego Maksa Bereskiego, kontynuatora Polskiej Szkoły Plakatu. Wernisaż wystawy z udziałem autora odbędzie się w siedzibie BWA w Tarnowie, początek o godz. 17. Wstęp wolny.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Film konkursowy: "Zielona Granica" w reż. Agnieszki Holland. Kino Marzenie, godz. 17. Wstęp wolny.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Spektakl dla dzieci "Świerszcz Maurycy i banda komara". Amfiteatr Letni, godz. 17. Wstęp wolny.
 • V liga piłki nożnej mężczyzn - Derby Tarnowa. MKS Tarnovia zagra z drużyną Unii II Tarnów. Stadion Tarnovii przy ul. Bandrowskiego 9, początek o godz. 17.
 • CEV Volleyball European Golden League 2024. O godz. 17 zagrają kobiece ekipy Belgii i Czech, a o godz. 20 rozpocznie się mecz męskich zespołów Belgii i Portugalii. Areae Jaskółka Tarnów, wstęp wolny.
 • Koncert The Analogs - szczecińskiej grupy grającej street punk. Stowarzyszenie "Przepraszam" w Tarnowie, początek godz. 20. Bilety: 70 zł.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Film konkursowy: "Skąd dokąd" w reż. Macieja Hamela. Kino Marzenie, godz. 20.30. Bilety: 10 zł. Po seansie spotkanie z reżyserem Maciejem Hamelą.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa - kino plenerowe, a w nim film: "Dzień czekolady" w reż. Jacka Bławuta. Plener przed Domem Kultury Westerplatte, godz. 20.30. Wstęp wolny.

Niedziela:

 • III kwalifikacje do VII Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8.30 prezentacją koni do oceny płytowej (eksterieru i ruchu). Kolejnym etapem będą ścieżka kwalifikacyjna i ścieżka juniorska. Warunkiem klasyfikacji w Mistrzostwach Polski Koni Rasy Huculskiej jest zaliczenie co najmniej dwóch z trzech elementów próby, w tym obowiązkowo oceny płytowej. Poza atrakcjami konnymi, organizatorzy przewidzieli również niespodzianki dla najmłodszych gości. Stadnina koni w Klikowej, wstęp wolny.
 • Bazar na tarnowskiej Starówce. Plac targowy "Burek", godz. 9-13.
 • Finał Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii młodzików. Godz. 10.15 - mecz o III miejsce; godz. 12 - finał; godz. 13.30 - uroczyste zakończenie. Hala Akademii Tarnowskiej. Wstęp wolny.
 • Niedziela z Tatusiem w Centrum Sztuki Mościce. W programie: animacje, drobna niespodzianka dla każdego dziecka, spektakl "Kopciuszek" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 33 - zwycięzców XXII Międzyprzedszkolnego Przeglądu Teatralnego „Snuj się, snuj bajeczko”,gry, konkursy i zabawy z nagrodami, seans filmu "Garfield", strefa dla dzieci Xtreme Kids, dmuchańce w plenerze (jeśli będzie sprzyjająca pogoda) i inne atrakcje. Początek o godz. 11. Bilety: 15 zł (dzieci), 20 zł (dorośli).
 • Malowana Chata - festyn “Zalipiańskie pasje”. Finał konkursu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Festyn „Zalipiańskie Pasje” rozpocznie się o godz. 11 przed Domem Malarek w Zalipiu. W programie m.in. występy grup folklorystycznych, program animacyjny dla dzieci „Zabawa na całego z Ani Mani” z Tarnowa, biesiada przy muzyce tanecznej z DJ Marko, dmuchany plac zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne. Wydarzenie potrwa do północy.
 • Memoriał Bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego i Gminny Dzień Dziecka w Zawadzie. Wydarzenie rozpocznie o godz. 11 msza św. w miejscowym kościele parafialnym w intencji kanonizacji błogosławionego. Następnie uczestnicy Memoriału pobiegną zawadzkimi drogami (start godz. 14). Biegi odbędą się w 4 kategoriach: Bieg Skrzata (klasy 0-3 szkoły podstawowej), Bieg Młodzika (klasy IV-VI szkoły podstawowej), Bieg Kangura (klasy VII-VIII szkoły podstawowej), Bieg Open (dla wszystkich chętnych). Dodatkowo na zakończenie odbędzie się Bieg Gminnych Dzieciaków. W każdym z biegów kobiety i mężczyźni będą klasyfikowani osobno. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziano medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W trakcie pikniku rodzinnego z okazji Gminnego Dnia Dziecka (początek godz. 15) na scenie wystąpią młodzi artyści z Zawady, finalistka ostatniej edycji telewizyjnego programu „Mam Talent” Oliwia Miś (godz. 17), zaś magiczne sztuczki zaprezentuje iluzjonista Paweł Szreter (godz. 17.30). Ponadto wszyscy będą mogli korzystać z darmowych zamków dmuchanych, skosztować tradycyjnego bigosu od samorządu i wygrać nagrody w konkursach.
 • VI Powiatowe Święto rodziny "U Matki" - XIII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny w Tuchowie. Wydarzenie rozpocznie się w samo południe Mszą św. w bazylice mniejszej w Tuchowie w intencji rodzin, z udziałem Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego. Później przewidziane są występy artystyczne, pokazy, konkursy, kuchnia regionalna oraz liczne atrakcje. Ostatni koncert (
  Arkadio) zaplanowano na godz. 20.
 • XVI Przegląd Strażackich Orkiestr Powiatu Tarnowskiego im. Ksawerego Stefańczyka. Rynek w Wojniczu, godz. 13.30-18.30.
 • Kreatywny Tarnów - mobilny plac zabaw. Na tarnowskim rynku w godzinach od 14 do 18 najmłodsi pobawić się będą mogli ogromnymi, miękkimi, piankowymi poklockami pod nadzorem animatorek. Wstęp wolny.
 • Promocja kultury pogórzańskiej w Bistuszowej. W programie: występy artystyczne dla dzieci, występy zespołów ludowych, degustacja potraw regionalnych, atrakcje dla dzieci (dmuchańce, animacje), wata cukrowa, popcorn, grill. Początek godz. 14. Wstęp wolny.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Film konkursowy: "Kos" w reż. Pawła Maślony. Kino Marzenie, godz. 15. Bilety: 10 zł. Po seansie spotkanie z autorem zdjęć Piotrem Sobocińskim Jr. oraz autorem muzyki Mikołajem Trzaską.
 • Premiera spektaklu „Momo” w reż. M. Przyłęckiego. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie (premiera familijna). Początek o godz. 16. Bilety: od 32 zł.
 • CEV Volleyball European Golden League 2024. W ostatnim dniu turnieju dojdzie do podwójnej konfrontacji drużyn Ukrainy i Belgii - o godz. 17 zagrają kobiety, a o godz. 20 mężczyźni.
 • Mecz żużlowy. W ramach V kolejki Krajowej Ligi Żużlowej, Unia Tarnów zmierzy się z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Stadion Miejskim w Tarnowie - Mościcach, godz. 17. Bilety: od 25 do 80 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny).
 • Goście Łukasza Maciejewskiego - Andrzej Seweryn. Tradycyjnie w ramach tego cyklu publiczność będzie mogła wziąć nie tylko udział w spotkaniu ze znanym aktorem, ale również obejrzeć najnowszy film z jego udziałem. Tym razem szykowana jest niespodzianka. Wyjątkowo wyświetlone zostaną dwa filmy. Seans pierwszego z nich „Jestem postacią fikcyjną” wyznaczono o godz. 18. Około godz. 19:20 zaplanowano rozmowę Łukasza Maciejewskiego z gwiazdą wieczoru. Kolejnym punktem programu będzie projekcja kanadyjsko-polskiego filmu „Przysięga Ireny”, w którym również gra Andrzej Seweryn. Centrum Sztuki Mościce, bilety: 15-25 zł.
 • 38. Tarnowska Nagroda Filmowa. Film konkursowy: "Kobieta z…" w reż. Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Kino Marzenie, godz. 18.30. Bilety: 10 zł. Po filmie spotkanie z odtwórcą głównej roli Mateuszem Więcławkiem.

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821