Afera w zakładzie karnym w Mościcach. Więźniowie upili się płynem do dezynfekcji
access_time 2024-05-21 14:33:00
Ta impreza mogła skończyć się tragicznie. Sześciu osadzonych w półotwartym zakładzie karnym w Tarnowie - Mościcach postanowiło upić się środkiem do dezynfekcji rąk. Cel został osiągnięty - nikt się nie zatruł i wszyscy byli kompletnie pijani. Nielegalna libacja przyniosła im jednak inne, poważne konsekwencje. Decyzją komisji penitencjarnej przeniesiono ich do zakładu karnego typu zamkniętego.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 17 maja w półotwartym zakładzie karnym w Mościcach. Funkcjonariusze otrzymali informację, że sześciu osadzonych najprawdopodobniej jest pijanych. Badanie alkomatem potwierdziło te przypuszczenia.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że spożyli oni płyn do dezynfekcji znajdujący się w miejscu ich zatrudnienia, czyli warsztacie, bez wiedzy i przyzwolenia dozorujących ich funkcjonariuszy - przekazał nam ppor. Tomasz Liszka, rzecznik prasowy zakładu karnego w Tarnowie.
 
- Po stwierdzeniu faktu wprowadzenia się w stan upojenia alkoholowego przez skazanych, funkcjonariusze dokonali ich stosownych przemieszczeń w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa jednostki. W związku z ich negatywnym zachowaniem sporządzono wnioski o wymierzenie kary dyscyplinarnej, decyzją komisji penitencjarnej dokonano przeklasyfikowania osadzonych do podgrupy R-1, to jest zakładu karnego typu zamkniętego - mówi rzecznik.

Jak dodaje, zdrowie osadzonych nie jest zagrożone. Dyrektor jednostki wszczął w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

A. Cichy / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821