Tarnowska parada berneńczyków już po raz 11. Kiedy się odbędzie?
access_time 2024-05-21 08:19:00
Ulicami Tarnowa przejdzie coroczna parada berneńskich psów pasterskich. Jedenastą już edycję Tarnowskiego Zjazdu Berneńczyków zaplanowano na piątek, 31 maja. Do miasta zjadą sympatyczne futrzaki oraz ich właściciele z różnych stron Polski.

Piątkowa parada berneńczyków rozpocznie się o godz. 16 przy boisku Klubu Sportowego „Tarnovia” na ulicy Bandrowskiego. Jej uczestnicy, w barwnym korowodzie przemaszerują ul. Krakowską na rynek. Do spaceru może dołączyć każdy psiarz wraz z czworonożnym przyjacielem, bez względu na jego rasę. Psy będą miały na sobie chusty w barwach Tarnowa oraz dzwoneczki pasterskie, a ich właściciele wystroją się w tradycyjne szwajcarskie ubiory.

Pod ratuszem przewidziano krótki odpoczynek, który uprzyjemnią różne atrakcje, m.in. pokaz akrobatyczny grupy Izabeli Czerwonki, występ muzyczny Mariusza Kolinko oraz prezentacja wozu strażackiego. Wydarzenie będzie także okazją do rozmów o berneńczykach i ich zwyczajach a także do zrobienia sobie zdjęć z pieskami - oczywiście za wcześniejszą zgodą właścicieli.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821