Rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów dwóch szkół w Tarnowie. Pat w Pałacu Młodzieży
access_time 2024-05-16 09:33:00
Znane są nazwiska osób, które zostaną dyrektorami dwóch tarnowskich szkół - III Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 20. Nadal nie wiadomo jednak, kto obejmie szefostwo w Pałacu Młodzieży.

Komisja konkursowa bezwzględną większością głosów zdecydowała, że III Liceum Ogólnokształcącym nadal będzie kierował Jan Ryba. Z kolei dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 20 został Andrzej Ogrodnik - do tej pory wicedyrektor. Zastąpił on na tym stanowisku Andrzeja Kota, który odszedł na wcześniejszą emeryturę. W obu tych placówkach byli to jedyni kandydaci w rozpisanych konkursach.

Nie udało się natomiast wyłonić dyrektora Pałacu Młodzieży. O stanowisko ubiegało się pięciu kandydatów, w tym obecny dyrektor Jerzy Kosiba. Żaden z nich nie uzyskał jednak wymaganej regulaminem bezwzględniej większości głosów obecnych członków komisji. W takim wypadku stanowisko dyrektora powierza organ prowadzący placówkę. Prezydent Tarnowa może na okres 10 miesięcy powołać dotychczasowego zastępcę dyrektora lub - w uzgodnieniu z kuratorium oświaty - powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wybranej osobie na lat 5. Decyzja musi zapaść w ciągu tygodnia.

A. Cichy / fot. Pałac Młodzieży

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821