Można już głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim Małopolski
access_time 2024-05-15 13:33:00
Rozpoczęło się głosowanie w 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do wyboru są 232 propozycje: 42 ogólnowojewódzkie i 190 regionalnych. W tym roku na realizację zwycięskich inicjatyw zarząd województwa przeznaczył 16 mln zł.

Głosowanie rozpoczęło się 15 maja i potrwa do 14 czerwca. Można oddać dwa głosy - jeden na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi na zadanie regionalne. Mieszkańcy nie muszą jednak z tego prawa korzystać. Jeśli ktoś odda tylko jeden głos - na zadanie regionalne lub ogólnowojewódzkie, to zostanie on zaliczony. Warto też pamiętać, że na zadania z puli ogólnowojewódzkich może zagłosować każdy Małopolanin, natomiast na zadania regionalne tylko mieszkaniec danego regionu.

Wśród zadań regionalnych, które mogą zostać zrealizowane w regionie tarnowskim znajdziemy m.in. takie projekty jak: "Elektryzująca przeszłość Tarnowa" - zakłada on organizację wycieczek kulturalno-turystycznych meleksem po Mościcach, "Etno z przytupem" - pięć etno-imprez, z których każda odbędzie się w innej miejscowości powiatu tarnowskiego i nawiązywać będzie do innej dziedziny kultury (muzyka i taniec, zabawy ludowe, kulinaria, rękodzieło), czy "Prawy do Lewego", polegający na wsparciu szkółek i klubów sportowych z regionu tarnowskiego, prowadzących doskonalenie gry w piłkę nożną.

Tak jak we wcześniejszych edycjach, głosować można przez Internet (na stronie https://bo.malopolska.pl/), stacjonarnie na kartach do głosowania (urny są dostępne w kilkunastu lokalizacjach na terenie całej Małopolski - w Tarnowie w agendzie zamiejscowej UMWM przy al. Solidarności 5-9), a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków lub lub ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Wyniki BO poznamy najpóźniej 1 października. Zadania, które wygrają głosowanie, będą mogły być realizowane już od początku 2025 r.

ac / fot. UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821