Machiny Leonarda da Vinci. Interaktywna wystawa dostępna w Gemini Park Tarnów
access_time 2024-05-14 14:55:00
Gemini Park Tarnów zaprasza na podróż w czasie do epoki renesansu. Od środy, 15 maja można tam oglądać wystawę „Machiny Leonarda da Vinci”, prezentującą repliki najsłynniejszych wynalazków i dzieł jednego z najwybitniejszych umysłów w historii ludzkości. Unikatowa ekspozycja, w ramach której odbędą się również oprowadzania i warsztaty przygotowane przez tarnowski Pasaż Odkryć, będzie dostępna do 30 czerwca.

Na wystawę składa się blisko 30 eksponatów. Są to m.in. karabin maszynowy, lotnia, koparka, interaktywne łożysko kulowe, działo zaporowe, rower czy przekładnia ślimakowa. Wiele z nich można dotknąć i wprawić w ruch. Co ważne - do rekonstrukcji przedmiotów użyto wyłącznie materiałów stosowanych w epoce renesansu.

- Dzięki bogatym opisom, rycinom, materiałom edukacyjnym oraz grafikom, każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł zrozumieć zasady działania maszyn i zobaczyć, jak renesansowy geniusz łączył sztukę z nauką. Oprócz konstrukcji wykonanych z drewna, i to bez użycia nawet jednego gwoździa, czyli dokładnie tak, jak opisał to mistrz w notatkach, będzie można z bliska zobaczyć reprodukcje najsłynniejszych dzieł Leonarda, w tym „Mony Lisy”, „Damy z gronostajem” czy „Ostatniej Wieczerzy”- zachęca Krzysztof Blacha, PR manager Gemini Park Tarnów.

W dniu otwarcia, a także w każdy czwartek i piątek od 9 do 16.30, odbędą się warsztaty i oprowadzania po ekspozycji prowadzone przez ekspertów z tarnowskiego Pasażu Odkryć.

Wystawa znajduje się przy wejściu od strony zewnętrznego parkingu centrum handlowego, tuż obok sklepu 50style. Ekspozycja jest biletowana: Bilet ulgowy kosztuje 8 zł, normalny - 10 zł, grupowy - 5 zł, a rodzinny (2+2) - 25 zł. Dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo. Bilety do nabycia na miejscu. Zapisy dla grup zorganizowanych pod numerem +48 14 688 88 86.

Wystawa maszyn Leonarda da Vinci w Gemini Park Tarnów dostępna będzie do 30 czerwca, przez 7 dni w tygodniu, w godz. 9-19.

UWAGA! W ramach Nocy Muzeów, w sobotę 18 maja, w godz. od 15 do 22 wystawa dostępna będzie za symboliczną złotówkę.

ac / fot. Gemini Park Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821