W Tarnowie otwarto nowe Centrum Rehabilitacji. Zobaczcie, jak się prezentuje
access_time 2024-05-09 10:00:00
W Tarnowie przy ul. Lwowskiej 197 otwarto Centrum Rehabilitacji. Z pomocy specjalistów skorzystają nie tylko dorośli, ale też dzieci - specjalnie dla najmłodszych uruchomiono salę integracji sensorycznej. Placówka stanowi rozszerzenie działalności Centrum Medycznego InterCard.

Otwarty w środę (8 maja) nowy pawilon mieści się na poziomie minus jeden i ma 250 m kw. powierzchni, na której zlokalizowano kilka gabinetów - fizjoterapii, rehabilitacji czy integracji sensorycznej.

- Nowościami w naszym Centrum jest integracja sensoryczna, czyli terapia wielozmysłowa dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego oraz trening medyczny, czyli trening zdrowotny połączony z fizjoterapią, a prowadzony przez wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów personalnych z wykształceniem fizjoterapuetycznym - informuje Karol Szymura, koordynator Centrum Medycznego InterCard w Tarnowie.

W symbolicznym przecięciu wstęgi wziął udział prezydent Tarnowa, Jakub Kwaśny.

- Cieszę się, że tego typu inicjatywy w Tarnowie są i zachęcam do tego, żeby było ich więcej. Zawsze konkurencja jest mile widziana w wielu obszarach. Miasto jest i będzie otwarte na wszelkie tego typu inicjatywy - mówił Jakub Kwaśny.

Placówka nie ma kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, co oznacza, że świadczenia rehabilitacyjne wykonywane są za odpłatnością.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821