Prezydent Jakub Kwaśny i nowi radni już po ślubowaniu. Rada Miejska wybrała prezydium
access_time 2024-05-06 15:25:00
W samo południe, w poniedziałek 6 maja, w Sali Lustrzanej w Tarnowie odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w kadencji 2024-2029. W jej trakcie ślubowanie złożyli zarówno nowi radni, jak i nowy prezydent Jakub Kwaśny. Rada wybrała też prezydium.

- Obejmując urząd prezydenta miasta uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta - ślubował Jakub Kwaśny, prezydent Tarnowa. - Tarnów to wyjątkowe miasto, ale to również nasz wspólny obowiązek. Nie pytajmy, co dzisiaj Tarnów może dla nas zrobić. Zadajmy sobie pytanie, co wspólnie możemy zrobić dla Tarnowa - perorował.

Nowy prezydent przekonywał, że będzie to prezydentura zmian, dialogu i współpracy. W swoim przemówieniu podziękował również swoim bliskim, koleżankom i kolegom zarówno z komitetu Koalicji Obywatelskiej, jak i komitetu Nasze Miasto Tarnów, wszystkim osobom, które wspierały go w kampanii, a także kontrkandydatom z Prawa i Sprawiedliwości za "dżentelmeńską kampanię wyborczą".

Rada Miejska wybrała przewodniczących

Na pierwszym posiedzeniu wybrano także przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Przewodniczącą została Małgorzata Mękal (KO), a jej zastępcami Grażyna Barwacz (NMT) i Mirosław Biedroń (PiS). W wyborach na stanowisko przewodniczącego wzięło udział dwoje kandydatów: Mirosław Biedroń i Małgorzata Mękal. W tajnym głosowaniu, Małgorzata Mękal otrzymała 15 głosów, a Mirosław Biedroń 8. W wyborach na wiceprzewodniczących zarówno na Grażynę Barwacz, jak i na Mirosława Biedronia głosowali wszyscy 23 radni.

Rada Miejska w kadencji 2024-2029 liczy 23 radnych. Kluby Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości wprowadziły po 8 osób. Pięcioro radnych zasiadać będzie z ramienia Naszego Miasta Tarnów, a dwóch reprezentuje Tak dla Tarnowa.

Oto lista nowych radnych:

Radni PiS: Maciej Aleksander, Mirosław Biedroń, Józef Gancarz, Henryk Łabędź, Stanisław Klimek, Sebastian Mucha, Seweryn Partyński i Adam Sajdak.

Radni KO: Agnieszka Danielewicz, Ewa Jasiak, Zbigniew Kajpus, Edyta Kowalska, Małgorzata Mękal, Piotr Wardzała, Sebastian Stepek i Grzegorz Światłowski.

Radni NMT: Grażyna Barwacz, Dominik Gondek, Zbigniew Kolak, Maciej Włodek, Tomasz Żmuda.

Radni Tak dla Tarnowa: Krzysztof Rodak, Ryszard Żądło.

W najbliższych tygodniach poznamy nazwiska najbliższych współpracowników nowego prezydenta Tarnowa. Obecnie na stanowiskach wiceprezydentów pozostają Agnieszka Kawa i Tadeusz Kwiatkowski.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821