Będzie drugi spacer szlakiem detali architektonicznych Tarnowa. Sprawdź, kiedy zarezerwować sobie czas
access_time 2024-04-17 13:54:00
Kto nie miał okazji wziąć udziału w cieszącym się dużą popularnością, marcowym spacerze szlakiem detali architektonicznych Tarnowa, ma szansę nadrobić zaległości. Kolejna sposobność nadarzy się w niedzielę, 28 kwietnia o godz. 12. W rolę przewodnika ponownie wcieli się Agnieszka Partridge - doktor nauk technicznych Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, publicystka i historyk sztuki a na wydarzenie zaprasza Biuro Wystaw Artystycznych.

Trasa drugiego spaceru z Agnieszką Partridge przebiegnie południową stroną miasta. Zacznie się on od ul. Wałowej i budynku projektu Janusza Rypuszyńskiego (nr 10), w którym mieści się Sala Lustrzana. Dalej uczestnicy wycieczki zobaczą między innymi ceramiczny wystrój klatki schodowej kamienicy przy pl. Kazimierza Wielkiego, największą w mieście kutą konstrukcję dachu werandy przy placu Sobieskiego, replikę neonu kina „Marzenie”, a także atlanta i kariatydę z ul. Krakowskiej. Przyjrzą się też maszkaronowi na Wielkich Schodach, zajrzą w miejsce dawnego warsztatu rodziny Kulków i na Stary Cmentarz, by zatrzymać się przy pewnej unikatowej rzeźbie nagrobnej. Spacer zakończy się w rejonie hotelu „Tarnovia”. Wycieczka, podobnie jak pierwsza z tego cyklu, koncentrować się będzie na najciekawszych elementach kamieniarki, sztukaterii, metaloplastyki i ceramiki w krajobrazie miasta.

Drugi spacer z cyklu „Detale architektoniczne Tarnowa” ruszy w niedzielę, 28 kwietnia. Zbiórkę zaplanowano o godz. 12 przed Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ul. Wałowej 25. Spacer jest bezpłatny, nie obowiązują też zapisy. Czas trwania wycieczki to około 2 godziny. W przypadku niesprzyjającej pogody, wydarzenie odbędzie się w Multimedialnym Centrum Artystycznym w formie spotkania z pokazem zdjęć.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821