Filipińczycy zatrzymani za nielegalny pobyt. Pracowali w jednej z tarnowskich firm
access_time 2024-04-16 12:49:00
Strażnicy graniczni zatrzymali w Tarnowie czterech Filipińczyków za nielegalny pobyt. Jeden z nich otrzymał już decyzję administracyjną zobowiązującą go do opuszczenia kraju.

Strażnicy graniczni z tarnowskiej placówki skontrowali ośmiu obywateli Filipin pod kątem legalności pobytu w Polsce. Mężczyźni pracowali w jednej z firm na terenie miasta.

- W wyniku podjętych działań, czterech cudzoziemców niespełniających warunków legalnego wjazdu i pobytu na terytorium RP zostało zatrzymanych. Jeden z nich, 34-latek, posłużył się węgierską kartą pobytu, która widniała w bazach danych SG, jako przedmiot podlegający zatrzymaniu - przekazał chor. szt. SG Tomasz Jarosz z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna otrzymał decyzję nakazującą mu opuszczenie Polski z orzeczeniem zakazu ponownego wjazdu na terytorium naszego kraju i innych państw obszaru Schengen przez okres sześciu miesięcy. Natomiast wobec pozostałej trójki Filipińczyków, w wieku 41, 46, 47 lat obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające.

ac / fot. KaOSG 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821