Henryk Łabędź z poparciem wicemarszałka województwa małopolskiego: "Gwarantuje rozwój Tarnowa i dobrą współpracę"
access_time 2024-04-16 11:46:00
Budowa nowych przystanków kolejowych na linii kolejowej nr 91 w obrębie miasta Tarnowa, więcej połączeń z Krakowem i wspólny bilet aglomeracyjny - takie deklaracje padły we wtorek (16 kwietnia) podczas wspólnej konferencji prasowej kandydata na prezydenta Tarnowa Henryka Łabędzia i wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki, zorganizowanej przed dworcem PKP w Tarnowie.

Wicemarszałek Łukasz Smółka przekonywał, że kandydujący na prezydenta Tarnowa Henryk Łabędź jest gwarantem współpracy z województwem małopolskim.

- Henryk Łabędź gwarantuje rozwój Tarnowa i dobrą współpracę. Jest sprawdzonym menadżerem, ale również ma bardzo dobry kontakt ze stroną społeczną, co jest bardzo istotne w pracy w samorządzie - mówił.

Samorządowiec zaznaczył, że ważnym elementem tej współpracy jest kwestia usprawnienia komunikacji publicznej i dostępności transportu kolejowego.

- Komunikacja, dojazd do pracy, szkoły, na studia jest kluczowym elementem funkcjonowania mieszkańców Małopolski, dlatego dzisiaj jasno deklarujemy rozwój komunikacji publicznej pod względem uruchomienia wspólnego biletu, na wzór biletu metropolitalnego funkcjonującego w Krakowie. Chcemy żeby ten model został przeniesiony do Tarnowa, tak aby w ramach jednego biletu miejskiego można było podróżować pociągami, ale również autobusami Małopolskich Linii Dowozowych - powiedział.

W obrębie miasta miałyby też powstać dodatkowe przystanki kolejowe.

- Małopolska stawia na tory dynamicznego rozwoju. W ostatnim czasie, w 2023 roku, kolej w Małopolsce przewiozła 20 mln pasażerów, widać więc, że pasażerowie wracają do kolei i trzeba ją dalej rozwijać, a bez dobrej współpracy z Tarnowem nie uda się tego zrobić - podkreślił Smółka.

Podczas briefingu padła również zapowiedź zwiększenia liczby połączeń kolejowych z Krakowa do Tarnowa. Wicemarszałek zapewnia, że w najbliższym czasie województwo podpisze umowę na dostawę nowego taboru.

Henryk Łabędź przypomniał, że wspomniane deklaracje wpisują się w jego program wyborczy "4P dla Tarnowa".

- My nie deklarujemy 100 konkretów, 12 konkretów, tylko to, co jest ważne dla mieszkańców. Na pewno taką ważną rzeczą jest dojazd do pracy, połączenia autobusowe i kolejowe - powiedział.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821