Można zgłaszać kandydatów do Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury
access_time 2024-04-02 12:12:00
Do 15 kwietnia mieszkańcy Tarnowa mogą zgłaszać swoich kandydatów do tegorocznych nagród w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Nominacje można przekazywać mailowo lub osobiście.

Nagrody Miasta Tarnowa przyznawane są w pięciu kategoriach: za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej (7 tysięcy zł), za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury (5 tysięcy zł), nagroda honorowa za całokształt pracy w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury (10 tysięcy zł) oraz nagroda „Nadzieja Roku” (5 tysięcy zł) i nagroda „Mecenas Kultury Tarnowa” (prawo posługiwania się przez rok tym tytułem).

Kandydatów można zgłaszać drogą mailową na adres: w.kultury@umt.tarnow.pl lub osobiście w siedzibie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa przy Rynku 7. Wzór zgłoszenia dostępny jest na stronie: www.kultura.tarnow.pl.

W ubiegłym roku nagrody otrzymali: Bartłomiej Szułakiewicz - w dziedzinie twórczości artystycznej, Magdalena Trusz - w dziedzinie upowszechniania kultury, Wojciech Dzikowski (pośmiertnie) - nagroda "Mecenas Kultury Tarnowa", zespół Sad Smiles - nagroda "Nadzieja Roku" i Jerzy Martynów - nagroda honorowa za całokształt pracy.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821