Tarnowski MORD ma nowy ciągnik egzaminacyjny
access_time 2024-04-02 11:30:00
Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zakupił nowy ciągnik z przyczepą, który służy do przeprowadzania egzaminów na kategorię T. To Farmtrac 680 DTV oraz przyczepa marki Metal-Fach T940. Zestaw pojazdów kosztował blisko 300 tys. zł. Zastąpił stary, wysłużony już sprzęt.

Do tej pory tarnowski MORD dysponował ciągnikiem marki JCB. Był to już jednak bardzo wysłużony sprzęt, bo do przeprowadzania egzaminów na kategorię T służył od ponad 18 lat.

- Stąd decyzja o sprzedaży i zakupie nowego - mówi Paweł Gurgul, dyrektor MORD w Tarnowie. - Dbamy o to, by osoby egzaminowane miały do dyspozycji nowe pojazdy, takie jakie obecnie wykorzystywane są w szkołach nauki jazdy. Bierzemy pod uwagę także to, iż są tańsze w codziennej eksploatacji. Niedawno wymieniliśmy samochody służące do przeprowadzania egzaminów na kategorię B, kupiliśmy też nowe motocykle.

Stary ciągnik został już sprzedany w drodze przetargu. Teraz osoby, które chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia ciągnika rolniczego lub pojazdu wolnobieżnego będą udowadniać swoje umiejętności na pojeździe polskiej marki Farmtrac. Oprócz przyczepy ciągnik wyposażony jest także w pług śnieżny i piaskarkę.

ac / fot. MORD

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821