Żużlowcy Unii Tarnów wystartują w lidze. Z pomocą przyszedł zarząd województwa małopolskiego
access_time 2024-03-28 17:00:00
To już pewne. Unia Tarnów wystartuje w zbliżającym się sezonie Krajowej Ligi Żużlowej. W czwartkowe popołudnie (28 marca) klub poinformował, że pozyskał znaczącego sponsora, którym został samorząd województwa małopolskiego.

Dwa tygodnie temu Unia Tarnów ŻSSA deklarowała, że pomimo fatalnej kondycji finansowej klubu, związanej ze stratą sponsora tytularnego, jakim przez wiele lat była Grupy Azoty, zawodnicy wystartują w nowym sezonie Krajowej Ligi Żużlowej, ponieważ otrzymano gwarancje finansowe od nowego sponsora. Okazało się jednak, że sytuacja cały czas była niepewna, rozmowy ze sponsorem zakończyły się fiaskiem i jeszcze w środę (27 marca) klub był bliski podjęcia decyzji o wycofaniu się z rozgrywek. W ostatniej chwili z pomocą przyszedł Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

- Zarząd Województwa Małopolskiego dzisiaj zdecydował poprzez podjęcie właściwej uchwały o podjęciu współpracy marketingowej pomiędzy Województwem Małopolskim i klubem sportowym Unia Tarnów ŻSSA w sezonie 2024. Współpraca ma na celu wizerunkową obecność Małopolski podczas żużlowych rozgrywek w tym sezonie, a co przyczyni się do niekwestionowanej i szerokiej marki Małopolska. Jednocześnie pomoc ta umożliwi domknięcie budżetu klubu i przystąpienie do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej Józef Gawron, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Działacze Unii Tarnów zapewniają, że nie ustają w poszukiwaniu kolejnych sponsorów, w tym tytularnego, mogących wesprzeć klub w rozpoczynającym się sezonie. Tarnowscy żużlowcy zainaugurują go spotkaniem wyjazdowym z Ultrapur Startem Gniezno, który zaplanowano w niedzielę, 31 marca. "Jaskółki" pojadą w składzie: David Bellego, Daniel Jeleniewski, Adrian Cyfer, Marko Lewiszyn, Timo Lahti, Jan Heleniak, Miłosz Grygolec.

A. Cichy / fot. Unia Tarnów ŻSSA

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821