Aplikacja mobilna mieszkańca zamiast karty miejskiej? Jakub Kwaśny, kandydat na prezydenta o
access_time 2024-03-22 08:57:00
Aplikacja mobilna dla mieszkańców, e-konto usług publicznych i konsultacji społecznych, aktywizacja cyfrowa seniorów i stworzenie Centralnego Ośrodka Kształcenia Kompetencji Cyfrowych - to kolejne postulaty programowe KWW Jakuba Kwaśnego - Nasze Miasto Tarnów w ramach cyklicznie odsłanianego programu wyborczego.

Jakub Kwaśny, kandydat na urząd prezydenta Tarnowa oraz kandydaci na radnych z jego ugrupowania przedstawili podczas czwartkowej konferencji prasowej kolejne propozycje programowe. Tym razem związane z cyfryzacją. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie aplikacji mobilnej dla mieszkańców, która umożliwiłaby m.in. udział w konsultacjach społecznych.

- Aplikacja będzie połączona z e-kontem mieszkańca, mogą się tam znaleźć też kwestie podatkowe, ale przede wszystkim konsultacje społeczne. Chcemy, aby te konsultacje w kolejnych latach były faktyczne i mieszkańcy za pomocą tej aplikacji mieli możliwość wypowiadania się w różnych ważnych dla nich sprawach - wyjaśniał Jakub Kwaśny. Jak dodał, aplikacja ta sukcesywnie miałaby wypierać stosowaną do tej pory kartę miejską. - Ta karta miejska dla tych osób mniej cyfrowych oczywiście pozostanie w użyciu, jednak będziemy starali się zapewniać im edukację cyfrową - doprecyzował.

Kandydat na prezydenta miasta zachęca też do dyskusji o przyszłości placu "kapłanówka" przy al. MB Fatimskiej, który obecnie wielu kierowcom służy za parking. Proponuje, aby utworzono tam Centralny Ośrodek Kształcenia Kompetencji Cyfrowych. Obiekt miałby zostać sfinansowany dzięki pieniądzom z KPO i powstać w partnerstwie np. z NASK czy ze związkiem Cyfrowa Polska.

- W związku z faktem, że duża część środków z Krajowego Planu Odbudowy to środki przeznaczone na cyfryzację, a jak wiemy pomysł Mediateki nie do końca przypadł do gustu Akademii Tarnowskiej, chcemy otworzyć dyskusję na temat tego, co dalej z "kapłanówką". Propozycja poddana pod dyskusję z naszej strony to Centralny Ośrodek Kształcenia Kompetencji Cyfrowych. Ten budynek miałby charakter wielofunkcyjny, związany z cyfryzacją i byłby to budynek, który przede wszystkim nie będzie generował kosztów, który będzie w pewnym sensie na siebie zarabiał albo będzie prowadzony przez kilka różnych instytucji w partnerstwie samorządu np. z władzami centralnymi - mówił Kwaśny. Jednocześnie zaznaczył, że parking powinien w tym miejscu pozostać, ale rozbudowany i wielopoziomowy.

A. Cichy / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821