Pomysł na weekend
access_time 2024-03-22 07:37:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Interaktywne widowisko z brzuchomówcą Piotrem Borutą i jego towarzyszem Czocherem w Centrum Sztuki Mościce. W programie: profesjonalny pokaz żonglerki, iluzji i brzuchomówstwa, a także zabawne piosenki z edukacyjnym przesłaniem, o tolerancji, grzeczności, pantomimie. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Humoru Fun Fest. Początek godz. 9. Bilety: 10 zł.
 • Jarmark „Wielkanocne śniadanie" na rynku w Tarnowie. Głównym punktem wydarzenia będzie kiermasz produktów wielkanocnych i lokalnych oraz rzemiosła artystycznego, ale w planach są też m.in. pokazy kulinarne i degustacje "live cooking", bezpłatne wycieczki enomeleksem po Tarnowie i świąteczne warsztaty. W piątek jarmark będzie czynny od godziny 13 do 18. Szczegóły tutaj.
 • Spotkanie poetyckie z Maksymilianem Tchoniem „Je suis content”. Filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, mieszcząca się przy ul. Traugutta 1 (Centrum Sztuki Mościce). Początek o godz. 17. Wstęp wolny.
 • Spektakl „Tartuffe, albo Szalbierz” Moliera w reż. Bogdana Tosza - pokaz przedpremierowy. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, godz. 18. Bilety: 65 zł.

Sobota:

 • Jarmark „Wielkanocne śniadanie" na rynku w Tarnowie. Tarnowski rynek, godz. 10-18.
 • Kiermasz wielkanocny towarzyszący 33. edycji Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową. Muzeum Etnograficzne w Tarnowie, godz. 10-12. Wstęp wolny.
 • "Królestwo zwierząt" w Pasażu Odkryć w Tarnowie. Przez 2 dni (23-24 marca) eksperci będą odkrywać przed młodymi uczestnikami tajemnice królestwa zwierząt. Na sobotę przewidziano trzy spotkania. Pierwsze, zaplanowane o godz. 10, poświęcone będzie ssakom, a dokładnie psom. Na godz. 13 wyznaczono segment o owadach - pasikonikach. Półtorej godziny później, o godz. 14.30 będzie można lepiej poznać ptaszniki. Przed każdym spotkaniem krótkie wprowadzenie w świat danego gatunku przedstawi Monika Kwaśniewicz, na co dzień prowadząca zajęcia w Pracowni Przyrodniczej Pasażu Odkryć. Wstęp bezpłatny, zapisy prowadzone osobno na każde spotkanie. Kontakt: Biuro Obsługi Klienta Pasażu Odkryć (Rynek 4), tel. 14 688 88 86.
 • Kiermasz wielkanocny w Galerii Tarnovia, na którym swoje wyroby i wytwory zaprezentują mieszkańcy Tarnowa i regionu. Kiermasz potrwa w godz. 10-18.
 • Otwarcie Tarnowskiego Centrum Dialogu. Mieszkańcy podczas dnia otwartego, w godzinach od 11.30 do 15.30, będą mogli zwiedzić budynek śladami mieszkańców wilii Goldmanówka oraz poznać historię Pałacu Ślubów. Dla odwiedzających przygotowano także edukacyjną grę terenową dla dzieci i rodziców pod nazwą „To jest Wasz Pałac”. Zabawa trwać będzie od godziny 12 do 16. Na zakończenie odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie nie wystawianych dotąd grafik genialnego artysty Jana Głuszaka Dagaramy.
 • Jarmark wielkanocny połączony z otwarciem Centrum Historii i Sztuki w Koszycach Małych. W programie m.in. warsztaty, konkursy i koncert Karoliny Szymańskiej „Wiosna, ach to Ty”. Początek godz. 13. Wstęp wolny.
 • Mecz ZKS Unii Tarnów. "Jaskółki" zmierzą się na własnym terenie z drużyną Podlasie Biała Podlaska. Stadion Miejski w Tarnowie, godz. 15.
 • Mecz pomiędzy MKS Tarnovia i LKS Szaflary. Stadion przy ul. Bandrowskiego, godz. 15.30.
 • Koncert wielkanocny Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Program występu opiera się na staropolskich zwyczajach i najpiękniejszych polskich melodiach, do których bawiono się w domostwach, karczmach i na polach. Centrum Sztuki Mościce, godz. 17. Bilety: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy).
 • Spektakl „Tartuffe, albo Szalbierz” Moliera w reż. Bogdana Tosza - pokaz przedpremierowy. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, godz. 18. Bilety: 65 zł.
 • Tauron Liga. Grupa Azoty Akademia Tarnów zagra z drużyną Orlen Wisła Płock. Arena Jaskółka Tarnów, godz. 18. Bilety: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 5 zł (dzieci do 7. roku życia).
 • Koncert patriotyczny "Skra nadziei" w wykonaniu warszawskiego zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dąbrowski Dom Kultury, godz. 19. Wstęp wolny.
 • Koncert zespołu Ferment w Stowarzyszeniu Przepraszam na Rynku w Tarnowie, początek godz. 20. Bilety: 10 zł. Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia Przepraszam.

Niedziela:

 • 65. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Wydarzeniu będą towarzyszyć występy zespołów regionalnych oraz kiermasz rękodzieła i wyrobów tradycyjnych. Rynek w Lipnicy Murowanej, początek godz. 7.30.
 • Targ Regionalny pod hasłem "Małopolski koszyczek". Podczas wydarzenia będzie można nie tylko zakupić przysmaki od małopolskich rolników, lecz także wziąć udział w degustacjach i warsztatach. Odwiedzający targ będą mogli skosztować dwóch małopolskich zup wpisanych na listę produktów tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi: krzonówki i zoproski. Potrawy te przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich Joniny. Będą też degustacje tradycyjnych wędlin, wpisanych na listę produktów tradycyjnych, w tym m.in. szynki Podstolego czy kiełbasy Wiejskiej z Podstolic. Podczas targów nie zabraknie atrakcji dla miłośników rękodzieła. Odbędą się warsztaty wykonywania ażurowych pisanek. Poprowadzi je tarnowska plastyczka Dorota Pacanowska. Zaplanowano też dwa konkursy dla uczestników wydarzenia: konkurs wiedzy o małopolskich tradycjach kulinarnych i wielkanocnych oraz konkurs dla dzieci na ozdobę wielkanocną (np. pisankę, palemkę lub dekorację do koszyczka) samodzielnie wykonaną w domu i przyniesioną na wydarzenie. Teren przy Centrum Obrotu Rolno-Spożywczego (ul. Giełdowa 15), godz. 9-14.
 • Bazar na tarnowskiej Starówce. Plac targowy "Burek", godz. 9-13.
 • Jarmark „Wielkanocne Śniadanie" na rynku w Tarnowie. Tarnowski rynek, godz. 10-17.
 • Kiermasz wielkanocny w Galerii Tarnovia, na którym swoje wyroby i wytwory zaprezentują mieszkańcy Tarnowa i regionu. Kiermasz potrwa w godz. 10-18.
 • Królestwo Zwierząt w Pasażu Odkryć w Tarnowie. W niedzielę odbędą się dwa spotkania z ekspertami. O godz. 10 rozpocznie się panel dotyczący ptaków. Chętni dowiedzą się ciekawostek o jastrzębiach i puchaczach. Ostatnie spotkanie, zaplanowane na godz. 13, poświęcone będzie wężom. Wstęp bezpłatny, zapisy prowadzone osobno na każde spotkanie. Kontakt: Biuro Obsługi Klienta Pasażu Odkryć (Rynek 4), tel. 14 688 88 86.
 • Występujące w Centralnej Lidze Juniorek U-16, piłkarki TS Iskra Tarnów zagrają na boisku w Woli Rzędzińskiej z Akademią Piłkarską Beniaminek Krosno. Początek meczu o godz. 15.
 • Koncert symfoniczny Młodzieżowej Orkiestry Filharmonii w Bergen pod dyrekcją światowej sławy dyrygenta - Lawrence’a Fostera. W lusławickiej sali koncertowej zabrzmi muzyka Brahmsa, Hindemitha oraz patrona instytucji, którego pierwszy koncert skrzypcowy jako solista wykona nowy koncertmistrz Filharmonii Wiedeńskiej - Yamen Saadi. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, godz. 18. Bilety: od 30 zł.
 • Spektakl „Tartuffe, albo Szalbierz” Moliera w reż. Bogdana Tosza - premiera. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie, godz. 18. Bilety: 65 zł.
 • Koncert zespołu Piano Wind5 Quintet w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, godz. 18. Wstęp wolny.

ac / fot. archiwum

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821