Włamał się do sklepu po piwo. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia
access_time 2024-03-19 14:55:00
55-letni mieszkaniec Tuchowa wybił szybę w lokalnym sklepie GS, ze środka ukradł dwa czteropaki piwa i uciekł. Długo się nimi nie nacieszył. W dodatku straty spowodowane podczas włamania znacznie przewyższyły wartość skradzionego alkoholu. W konsekwencji grozi mu długa odsiadka.

Do kradzieży z włamaniem doszło w niedzielę (17 marca) przed południem w Tuchowie. Sprawca wybił szybę w sklepie GS, ze środka ukradł dwa czteropaki piwa o wartości 35 złotych i uciekł.

- Powiadomieni policjanci z Tuchowa byli na miejscu w kilka minut. Na miejsce przyjechał także właściciel sklepu, który ocenił, że sprawca wybił szybę wartości około 3 tysięcy złotych. Na miejscu ustalono od razu sprawcę tego włamania, a policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania. W mieszkaniu zatrzymali 55-latka, który zdążył wypić już dwa piwa, a pozostałe puszki były w jego mieszkaniu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, w którym straty zostały oszacowane na 3035 zł. Zgodnie z prawem, grozi mu od roku do nawet 10 lat więzienia. 

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821