Z tej kategorii
Oszuści czyszczą konta bankowe metodą „na BLIK-a”. Policja apeluje o ostrożność

2021-05-06 Kronika 112

Policja ostrzega przed oszustwami „na BLIK-a”. Sprawcy podszywają się w mediach społecznościowych pod naszych znajomych lub rodzinę i proszą o szybką pożyczkę. Nie oczekują jednak gotówki, tylko kodu do płatności mobilnej. Gdy go otrzymają, okradają konto bankowe oszukanej osoby. W kwietniu mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego stracili w ten sposób ponad 10 tysięcy zł.

Quadowcy i motocrossowcy rozjeżdżają lasy. Wspólna akcja służb zakończona mandatami

2021-05-06 Kronika 112

Rozjeżdżają leśne szlaki, niszczą roślinność, straszą zwierzęta i stwarzają zagrożenie dla ludzi. Policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili akcję wymierzoną w szalejących po lasach quadowców i motocrossowców. Tylko w ciągu jednego dnia ujawnili sześciu uczestników nielegalnych rajdów.

Wyzywał i szarpał policjantów. Poszło o brak maseczki

2021-05-05 Kronika 112

Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 24-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, który znieważył i szarpał policjantów, kiedy ci próbowali go wylegitymować za brak maseczki.

W organizmie noworodka wykryto obecność alkoholu. Zajmował się nim nietrzeźwy ojciec

2021-05-04 Kronika 112

Ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 36-letni mieszkaniec Brzeska, który zajmował się 2-tygodniową córką. Matki dziewczynki nie było w tym czasie w domu. Noworodek został przewieziony do szpitala. Tam, podczas badań okazało się, że w organizmie dziecka również znajdował się alkohol.

Policja podsumowała długi majowy weekend na drogach. Problemem wciąż alkohol, brawura i nadmierna prędkość

2021-05-04 Kronika 112

1 wypadek drogowy, 17 kolizji, 3 nietrzeźwych kierowców i 37 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - tak wyglądał majowy weekend na drogach powiatu tarnowskiego w policyjnych statystykach.

Pod osłoną nocy kradli katalizatory z aut zaparkowanych na tarnowskich osiedlach. Wpadli na gorącym uczynku

2021-05-04 Kronika 112

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dla cennej platyny wycinali z aut zaparkowanych na terenie miasta katalizatory. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 5 lat więzienia.

Fałszywy policjant znów poluje na seniorów. Tarnowianka straciła 41 tys. zł, zostawiając je pod zaparkowanymi samochodami

2021-04-30 Kronika 112

Pomimo licznych apeli i szeroko zakrojonych akcji społecznych, seniorzy nadal padają ofiarami oszustów telefonicznych. Tym razem 88-latka z Tarnowa straciła 41 tys. zł, zostawiając je na parkingach, pod samochodami.

Zdemolował przystanek w centrum Tarnowa, a potem awanturował się w autobusie. Twierdzi, że urwał mu się film po alkoholu

2021-04-30 Kronika 112

Zaczął od wybijania szyb w wiacie przystankowej w centrum miasta, skończył na urządzeniu pijackiej rozróby w autobusie - tak wyglądał powrót z zakrapianej alkoholem imprezy 20-latka z powiatu tarnowskiego.