Pilotażowa lekcja projektu "ABC Empatii" w tarnowskiej szkole podstawowej
access_time 2024-02-12 11:34:00
W małopolskich szkołach będą uczyć empatii. Pilotażowa lekcja, w ramach projektu edukacyjnego „ABC Empatii" Fundacji Rodziny Czepczyńskich, odbyła się w piątek (9 lutego) W Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowie.

W projekcie "ABC Empatii" Fundacji Rodziny Czepczyńskich bierze udział już trzy tysiące szkół na terenie całego kraju. Teraz włącza się do niego województwo małopolskie. Pierwsza lekcja pokazowa odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8 w Tarnowie. Zajęcia współprowadziła osoba z niepełnosprawnością - w tym przypadku niedosłysząca. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak takie osoby postrzegają świat i co czują, pozbywając się jednocześnie uprzedzeń i negatywnych postaw wobec nich.

Lekcji przyglądali się również nauczyciele z regionu tarnowskiego, którzy później wzięli udział w konferencji wprowadzającej w zasady projektu.

- Chcielibyśmy, żeby nauczyciele ze szkół, które zaaplikują do naszego projektu, byli odpowiednio przeszkoleni. Otrzymają też od nas wszystkie potrzebne materiały edukacyjne, aby mogli te lekcje empatii odpowiednio realizować - mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Do dyspozycji nauczyciela jest poradnik metodyczny oraz książka - zbiór bajek „ ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami”, której bohaterowie doświadczają niecodziennych sytuacji, poznając kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami.

ac / fot. archiwum UMWM

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821