Protest rolników w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Utrudnienia na drogach
access_time 2024-02-09 15:13:00
W ramach ogólnopolskiego protestu rolników przez Tarnów powoli przejechała kolumna około 80 ciągników. Strajkujący sprzeciwiają się wprowadzaniu Zielonego Ładu oraz nieograniczonemu importowi żywności z Ukrainy.

- Generalnie protest przebiega spokojnie. Staramy się ułatwić przejazd zarówno protestującym, jak i innym uczestnikom ruchu. Korki są duże, ale sporo kierowców omija protest wybierając alternatywne drogi - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Jak dodaje, w kolumnie, która o godz. 9 wyruszyła z Niecieczy jedzie ok. 80 ciągników. Rolnicy jechali przez Żabno, Niedomice, Ilkowice, Łęg Tarnowski do Tarnowa. W mieście przejechali ulicami: Mroźną, Kryształową, Spokojną, Błonie, al. Jana Pawła II, Słoneczną, ks. Romana Sitko, Słowackiego, Szkotnik, Krakowską, Czerwoną, Czerwonych Klonów, Kwiatkowskiego, Witosa. Następnie udadzą się w stronę Radłowa, przez Wierzchosławice drogą 975 w kierunku ronda za autostradą A4, później drogą wzdłuż autostrady do drogi 973. Na kolejnym rondzie protestujący kierować się będą do Wierzchosławic, dalej drogą 975 do Radłowa, Biskupic Radłowskich, Żabna i Niecieczy.

Protest w powiecie tarnowskim zabezpiecza Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821