Pomysł na weekend
access_time 2024-02-07 08:55:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Wernisaż wystawy „Wewnętrzny horyzont” w oddziale Biura Wystaw Artystycznych na dworcu PKP w Tarnowie. Na ekspozycji zobaczyć będzie można prace: Agnieszki Bartak-Lisikiewicz, Magdaleny Daniec, Tomasza Dańca, Grzegorza Frydryka, Piotra Idziego, Antoniny Janus-Szybist, Pawła Marcinka, Agnieszki Pawłowskiej-Górskiej, oraz Agnieszki Piksy. Pochodzą one z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej: Aneta Grzeszykowska & Jan Smaga, Miho Iwata. Początek godz. 18. Wstęp wolny.
 • On - wernisaż wystawy fotografii Bartosza Połcia. Wystawa będzie przedstawieniem materialnego wspomnienia tego, co stworzył w ostatnich latach zmarły niedawno fotograf, współpracując z TCK i wspierając koleżanki i kolegów z Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Tarnowskie Centrum Kultury, godz. 18. Wstęp wolny.
 • Koncert Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Tym razem wystąpią uczniowie z klas: skrzypiec prof. Kariny Gidaszewskiej oraz prof. Bartosza Bryły, wiolonczeli prof. Stanisława Firleja i prof. Tomasza Darocha, a także z klasy saksofonu prowadzonej przez prof. Pawła Gusnara.Początek godz. 19. Wstęp wolny (bezpłatny bilet można zarezerwować na stronie Centrum).
 • Koncert zespołu Cztery Pory Miłowania. Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych, godz. 19. Bilety: 105 zł.

Sobota:

 • Zajęcia, warsztaty, pokazy, treningi dla kobiet w Domu Kultury Westerplatte. W planie są warsztaty z fotografii, kosmetyczne, o social mediach czy o wykorzystaniu olejków eterycznych. Będą też ćwiczenia, taniec, trochę choreografii i prelekcje dotyczące diety. Zajęcia są bezpłatne, na część z nich trzeba się zapisać, część jest otwarta. Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 12 i potrwają do 18. Szczegóły znajdują się na stronie DKW.
 • Chodź potańczyć, czyli fajfy w Mościcach - wieczorki taneczne dla wszystkich, którzy mają ochotę spotkać się i potańczyć. Centrum Sztuki Mościce, godz. 18. Bilety: 40 zł (cena biletu zawiera: wstęp na wydarzenie, słodki poczęstunek i kawę/ herbatę. Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu kieliszka wina).
 • Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego organizuje specjalny koncert symfoniczny Paderewski Symphony Orchestra pod dyrekcją Michała Szymanowskiego. Na scenie w Lusławicach wraz z orkiestrą wystąpią laureaci III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Rzeszowie oraz zdobywcy "Złotych Parnasów” Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, prezentując dzieła m.in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Wieniawskiego, Miłosza Magina czy Henryka Mikołaja Góreckiego. Początek godz. 18. Wstęp wolny (bezpłatne bilety można zarezerwować na stronie internetowej Centrum).
 • Młodzieżowa grupa „Teatr IKS”, działająca przy parafii katedralnej w Tarnowie zaprasza na spektakl „Kłamstwo” według Marcina Kobierskiego. Przedstawienie przeznaczone dla widzów od 13 roku życia postara się odpowiedzieć na pytania: Do czego prowadzi życie w ciągłym fałszu i udawaniu? Czy czasem sami nie wchodzimy w rolę Pinokia, któremu zbyt często “wydłuża się nos”? Czy w dzisiejszym zmanipulowanym świecie tęsknimy jeszcze za prawdą? Spektakl zostanie zaprezentowany w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze o godz. 18. Wstęp wolny.
 • Spektakl "Piękna Lucynda" Mariana Hemara w reż. Eweliny Pietrowiak. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Bilety: 53 zł (normalny), 42 zł (grupowy - min. 4 osoby).

Niedziela:

 • Bazar na Starówce. Plac Targowy "Burek" w Tarnowie, godz. 9-13.
 • Tarnowski Festiwal Fryzjerski - organizowany już po raz drugi przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie wspólnie z Komisją Egzaminacyjną Izby w zawodzie fryzjer. W ramach festiwalu odbędą się eliminacje do Master of Beauty, czyli Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski Fryzjersko-Kosmetycznych Poznań 2024. Przewidziane są również pokazy mistrzów: Tomasza Draba, Roberta Kaszubskiego i Gniewka Kuczyńskiego. Na scenie zaprezentuje się także jeden z najpopularniejszych obecnie stylistów włosów gwiazd i celebrytów, Piotr Postek, a także mistrzowie świata CMC: Ewa Kośniewska i Lucjan Szajbel. Sala koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Początek godz. 11. Bilety w cenie 25 zł (osoba dorosła) i 15 zł (uczeń), kupić można w sekretariacie Izby Rzemieślniczej przy ul. Kochanowskiego 32.
 • Święty Walenty - Tradycje Lubeckie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.15 na placu przed „Perłą Lubczy", będzie okazja do skosztowania tradycyjnej lubeckiej zupy z lubczykiem i posłuchania muzyki Kapeli Spod Kokocza. Następnie, o godzinie 12.30 rozpocznie się część artystyczna. Na scenie w budynku „Perły Lubczy" wystąpią m.in. uczniowie z Zespołu Szkół w Lubczy i Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej oraz kapele ludowe takie, jak: Z pod Dęba, Kapela Spod Kokocza, Jodłowianie, Zalasowianie i W Kuźni u Kowala. Nie zabraknie również degustacji potraw z grilla, specjałów kuchni regionalnej przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, produktów z winnic, wystaw twórców ludowych oraz możliwości przejażdżki saniami lub bryczką (w zależności od pogody). Kulminacyjnym punktem dnia będzie biesiada walentynkowa z zespołem Pretekst Band, która rozpocznie się o godzinie 17 i potrwa do 22.
 • Spektakl „Kłamstwo” według Marcina Kobierskiego w wykonaniu młodzieżowej grupy „Teatr IKS”, działającej przy parafii katedralnej w Tarnowie. Zostanie on zaprezentowany w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze o godz. 16. Wstęp wolny.
 • ORLEN Superliga Mężczyzn. Grupa Azoty Unia Tarnów - MKS Zagłębie Lubin. Arena Jaskółka Tarnów, godz. 16. Bilety: 25 zł (normalny), 15 (ulgowy), 5 zł (dziecko do lat 7). Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport Extra.
 • Koncert Charytatywny na rzecz szóstki chorych dzieci w Skrzyszowie. W programie: licytacje i koncerty m.in. zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 - Viki Gabor i  Golec uOrkiestra. Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie. Początek godz. 18. Bilety: 50 zł (normalny), 150 zł (balkon).
 • Z cyklu Cinemarzenie w tarnowskim kinie Marzenie wyświetlony zostanie dramat "Totem" w reżyserii Lili Avilés. Początek seansu o godz. 18. Bilety: 17 zł.
 • Spektakl "Piękna Lucynda" Mariana Hemara w reż. Eweliny Pietrowiak. Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Bilety: 53 zł (normalny), 42 zł (grupowy - min. 4 osoby).

ac / fot. CSM

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821