Bez zaskoczenia. Małgorzata Mękal z rekomendacją PO na stanowisko prezydenta Tarnowa
access_time 2024-02-02 10:29:00
Zarząd Powiatu Tarnowskiego Grodzkiego Platformy Obywatelskiej RP w Tarnowie udzielił poparcia kandydaturze Małgorzaty Mękal na stanowisko prezydenta miasta.

- Zarząd Powiatu Tarnowskiego Grodzkiego Platformy Obywatelskiej RP w Tarnowie rekomendował Panią Małgorzatę Mękal na kandydata w wyborach samorządowych na urząd prezydenta miasta Tarnowa, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Podczas posiedzenia rozważane były trzy, wcześniej wyłonione kandydatury. Ostatecznie rekomendacji udzielono jednomyślnie Małgorzacie Mękal. Decyzja ta oznacza rozpoczęcie procedury oficjalnego wyboru kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd Prezydenta Miasta Tarnowa - przekazał poseł PO Robert Wardzała.

Polityk równocześnie zaznaczył, że zarząd PO "nie popierał i nie popiera żadnej innej osoby, która dokonała rejestracji lub ogłosiła gotowość startu w wyborach samorządowych na urząd prezydenta miasta Tarnowa".

Małgorzata Mękal ma 50 lat, jest absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA). W latach 2010-2014 była radną Rady Miejskiej w Tarnowie i przez całą kadencję przewodniczyła Komisji Rozwoju Miasta. Najpierw była członkiem PO, potem SLD. Zawodowo związana była głównie z sektorem bankowym i finansami. Kilka dni temu prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zainstalował ją na stanowisku wiceprezydenta, co spotkało się z lawiną krytyki. Pisaliśmy o tym tutaj.

ac / fot. UMT

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821