Pomysł na weekend
access_time 2024-02-01 22:22:00
Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

Piątek:

 • Koncert zespołu Zakopower w Centrum Sztuki Mościce, w ramach festiwalu Górnolotni. To zespół z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty, tradycyjne folkowe instrumentarium równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem Zakopower jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań, a twarzą i niepodrabialnym głosem - Sebastian Karpiel-Bułecka. Podczas trwającej obecnie trasy koncertowej muzycy promują długo wyczekiwany album „Widzialne | niewidzialne”. CSM, godz. 19. Bilety: 120 zł (normalny), 110 zł (ulgowy, pufy).
 • Koncert Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Tym razem wystąpią uczniowie z klas: fortepianu prof. Beaty Bilińskiej, skrzypiec Wiesława Kwaśnego, gitary prof. Michała Nagy’a, fletu prof. Seweryna Zapłatyńskiego, a także z klasy wiolonczeli prowadzonej przez prof. Piotra Hausenplasa. Początek godz. 19. Wstęp wolny (bezpłatny bilet można zarezerwować na stronie Centrum).
 • Koncert kolęd w wykonaniu Małej Armii Janosika. Koncert zamyka okres kolędowania w Kościele katolickim (2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej). Kościół parafialny NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Początek o godz. 19 (ze względów organizacyjnych i logistycznych widzowie będą wpuszczani od godz. 17.30). Wstęp wolny, ale ilość miejsc w kościele jest ograniczona - kto się nie załapie, będzie mieć możliwość posłuchania koncertu online TUTAJ.

Sobota:

 • ORLEN Superliga Mężczyzn. Grupa Azoty Unia Tarnów - Barlinek Industria Kielce. Arena Jaskółka Tarnów, godz. 15. Bilety: 25 zł (normalny), 15 (ulgowy), 5 zł (dziecko do lat 7). Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport Extra.
 • Festiwal Górnolotni w Centrum Sztuki Mościce. O godz. 12 rozpocznie się kurs turystyki kwalifikowanej w warunkach zimowych dla początkujących i średnio zaawansowanych. O godz. 15 przewidziano spotkanie z Maciejem Kwaśniewskim pod hasłem: "Tatry. Na granicy życia i śmierci". O godz. 16.30 Teresa Tokarz opowie o swoich wrażeniach z andyjskiego szlaku, o godz. 18 odbędzie się spotkanie z przewodnikiem górskim Bartoszem Malinowskim, a o 19.30 z Przemkiem Kossakowskim. Dzień zwieńczy pokaz filmu "House of the Gods" - o godz. 21. Cena biletu: 50-60 zł, karnetu 80-100 zł.
 • Spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza". Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Bilety: 43 zł (normalny), 32 zł (rodzinny - min. 3 osoby).

Niedziela:

 • Festiwal Górnolotni w Centrum Sztuki Mościce. Wydarzenie rozpocznie o godz. 11 Bieg Górnolotnych na dystansie ok. 10 km (godzinę wcześniej odbędzie się bieg dla dzieci). O godz. 15 zaplanowano spotkanie z Robertem Górskim ("Szlaki długodystansowe: Adlerweg i GR 11"), o 16.30 gościem festiwalu będzie Agnieszka Dziadek - podróżniczka, która przeszła pieszo Japonię, o godz. 18 przewidziano spotkanie z filmowcem, reporterem i himalaistą Oswaldem Rodrigo Pereirą, zaś o godz. 19.30 z Dorotą Rasińską-Samoćko. Festiwal zamknie o 21 pokaz filmu "Everest Superhuman Challenge". Bilety: 50-60 zł.
 • Małe BWA na wystawie "Najbliżej". Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci od 7 do 11 roku życia. W części warsztatowej zaplanowano grę w skojarzenia, a także rysowanie budynków, które są najbliżej. Powstaną prace irracjonalne i bez sensu - w duchu surrealizmu. Materiały zapewnia organizator. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy: edukacja@bwa.tarnow.pl, 606 146 520.
 • "O czym myślisz miasto?" - po wystawie swojej poezji w Multimedialnym Centrum Artystycznym w Tarnowie oprowadzać będzie Dariusz Marcinek. W czasie spotkania odbędzie się również akcja "Przynieś (i przeczytaj) swój wiersz" przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych. Początek godz. 15. Wstęp wolny.
 • Spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza". Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Bilety: 43 zł (normalny), 32 zł (rodzinny - min. 3 osoby).
 • V Dni Franciszka Schuberta. W sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych wystąpi Duo Eufonico: Izabela Szlachta-Dowgiałło (skrzypce) i Olena Lechowicz (fortepian). Zespół zaprezentuje Sonaty skrzypcowe D-dur D384 i g-moll D408 F. Schuberta i Sonatę “Wiosenną” L. van Beethovena. Początek godz. 18. Wstęp wolny.
 • Z cyklu Cinemarzenie w Kinie Marzenie wyświetlony zostanie komediodramat "Będzie lepiej" w reż. Oliviera Nakache i Érica Toledano. Początek seansu o godz. 18. Bilety: 17 zł.
 • Magiczny Stand-up Michała Skubidy "NieNaŻarty". Show, które łączy w sobie spektakularne iluzje, mentalizm, komedię oraz elementy stand-up. Stowarzyszenie "Przepraszam" w Tarnowie, godz. 18. Bilety: 39 zł.

ac / fot. archiwum UMWM

Które wydarzenie zapowiada się najciekawiej?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821