54-latek z powiatu tarnowskiego okradł plac budowy w Szczucinie. Jego łupem padły kratki i włazy kanalizacyjne
access_time 2024-02-01 09:58:00
54-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego ukradł 40 żeliwnych włazów kanalizacyjnych i kratek ściekowych z remontowanej drogi osiedlowej w Szczucinie. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 2 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

Z ustaleń dąbrowskiej policji wynika, że 54-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego przez okres czterech miesięcy - od października 2023 roku do końca stycznia 2024 roku wywiózł z terenu remontowanej drogi osiedlowej w Szczucinie 40 sztuk żeliwnych włazów kanalizacyjnych i kratek ściekowych. Nie musiał ich wymontowywać, bo leżały złożone w miejscu przylegającym do przebudowywanej ulicy. Właściciel firmy budowlanej oszacował ich wartość na łączną kwotę 2 tys. zł.

54-latek łupy spieniężał w punktach skupu złomu. Część z nich, sprzedanych na terenie Szczucina, udało się już policjantom odzyskać.

We wtorek, 30 stycznia mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821