Honory dla sanktuaryjnego chóru z Tuchowa, poparcie dla aresztowanego starosty
access_time 2024-01-31 13:33:00
Z okazji 80-lecia działalności Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego z Tuchowa, władze samorządowe powiatu tarnowskiego przyznały mu medal honorowy „In Servitio Deo et Patrie” („W Służbie Bogu i Ojczyźnie”). Wyróżnienie wręczono 30 stycznia podczas sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.

- Chcemy honorować i pokazywać, że w powiecie tarnowskim są zespoły, z których możemy być dumni. Ten chór występuje i śpiewa nie tylko na uroczystościach religijnych, ale jednocześnie uczestniczy w wielu festiwalach, przywożąc do Tuchowa ogrom nagród - powiedział wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma.

Uhonorowany został też dr Jan Gładysz, który dyryguje chórem od przeszło czterdziestu lat. Otrzymał on nagrodę starosty tarnowskiego.

Sanktuaryjny Chór Mieszany powstał w 1943 r. w Tuchowie z inicjatywy ówczesnego organisty Alojzego Michalczyka. Przez szereg lat jego opiekunem był Stanisław Czachor, a od 1980 r. kieruje nim Jan Gładysz. Chór występuje w kraju i za granicą. Zespół ma na swoim koncie sporo nagród i wyróżnień w różnych konkursach.

Dodajmy, że owocem wtorkowej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego jest też wspólne oświadczenie radnych PiS, wyrażające poparcie dla tymczasowo aresztowanego starosty, Romana Ł. Rajcy podkreślają w nim, że nigdy nie mieli cienia wątpliwości co do jego uczciwości i sumienności w wypełnianiu obowiązków służbowych. Wskazują też, że jest on "patriotą cieszącym się dużym poparciem społecznym", ale "pojawiają się głosy, mające na celu zniszczenie jego dobrego wizerunku i wyeliminowanie go z życia samorządowego". Pełna treść pisma znajduje się poniżej.

ac / fot. P. Topolski, SP

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821