Chcieli odzyskać rzekomy dług. Wtargnęli do domu i pobili jednego z domowników
access_time 2024-01-31 11:48:00
Za usiłowanie rozboju, naruszenie miru domowego i uszkodzenie mienia odpowie dwóch mieszkańców powiatu brzeskiego, którzy wtargnęli do domu w gminie Dębno i pobili jednego z domowników. Mężczyźni twierdzili, że chcieli odzyskać rzekomy dług. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 27 stycznia w godzinach południowych w gminie Dębno. Z ustaleń brzeskiej policji wynika, że na teren jednej z posesji weszło dwóch mężczyzn.

- Twierdzili, że jeden z mieszkańców domu jest im winien pieniądze. Nie było go jednak w domu w chwili zdarzenia. To nie przeszkodziło sprawcom, aby wtargnąć do domu i odzyskać rzekomy dług. Usiłowali wynieść z domu zestaw muzyczny wartości ponad 5 tys. złotych. Kiedy jeden z lokatorów domu stanął im na drodze, nie pozwalając, aby wynieśli sprzęt i nakazując im, aby opuścili dom, mężczyźni zrobili się agresywni. Zaczęli uderzać domownika pięściami, a gdy ten upadł kopali go po całym ciele. Gdy usłyszeli, że inny mieszkaniec domu dzwoni na policję, wówczas wybiegli z domu i zaczęli uciekać. Po chwili wrócili, skopali drzwi wejściowe wykrzykując, że jeszcze wrócą - relacjonuje asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy KPP w Brzesku.

Na miejscu pojawili się policjanci i wezwana przez nich załoga karetki pogotowia ratunkowego, która udzieliła pomocy poszkodowanemu. Sprawcy nie cieszyli się zbyt długo wolnością. Funkcjonariusze, na podstawie otrzymanego rysopisu i nagrań z z monitoringu, szybko ustalili i zatrzymali podejrzanych. To mieszkańcy powiatu brzeskiego w wieku 21 i 27 lat. Wczoraj (30 stycznia) obaj usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju, naruszenia miru domowego i uszkodzenia mienia. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821