Oszustwo "na covid" coraz bardziej popularne. Czujna seniorka z Tarnowa nie dała się wkręcić
access_time 2024-01-31 10:55:00
Seniorzy cały czas są na celowniku telefonicznych oszustów, którzy bez skrupułów wykorzystują ich podeszły wiek, łatwowierność i bezradność. Ostatnio popularna jest metoda "na covid". Tarnowska policja chwali postawę 84-letniej mieszkanki miasta, która mimo presji wywieranej przez fałszywego lekarza, nie dała się oszukać.

Jak informuje tarnowska policja, w zeszłym tygodniu na stacjonarny numer 84-letniej mieszkanki Tarnowa zadzwonił mężczyzna podający się za lekarza. Powiedział, że jej córka przebywa obecnie w szpitalu, jest ciężko chora na covid-19 i pilnie potrzebuje drogiej amerykańskiej szczepionki, która uratuje jej życie. W rozmowie została poinstruowana komu i jak ma przekazać pieniądze. Seniorka nie dała jednak wiary oszustowi i rozłączyła się.

- Do strat finansowych nie doszło - i to jest dobra wiadomość, natomiast jak opisywała seniorka, kreatywność oszustów nie zna granic, a ogranicza ją jedynie ludzka fantazja - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Policja ponawia apel o zachowanie rozwagi w telefonicznych kontaktach z nieznajomymi. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub zgłaszając zdarzenie w najbliższym komisariacie.

A. Cichy / fot. Pexels

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821