Malarstwo Tomasza Głowacza do obejrzenia w galerii Arteka
access_time 2023-11-16 22:44:00
W Galerii Stowarzyszenia Tarnowskich Artystów Plastyków „Arteka” przy ul. Wałowej 16 otwarto wystawę malarstwa Tomasza Głowacza. Wernisaż z udziałem artysty odbył się w czwartkowy wieczór, 16 listopada.

Tomasz Głowacz urodził się w 1981 roku w Tuchowie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w Pracowni Technik i Technologii Rzeźbiarskich pod kierunkiem Romana Jacka Kieferlinga. Obronił pracę dyplomową pt. „Problematyka konserwacji markieterii w stylu Boulle’a. Próba zastosowania żywic syntetycznych do imitacji szylkretu”, za którą został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego w kategorii Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 2009.

Zajmuje się konserwacją zabytków oraz malarstwem. Prowadzi pracownię konserwacji dzieł sztuki, w której wraz z zespołem przeprowadził szereg realizacji konserwatorskich. Uprawia malarstwo sztalugowe, które zamyka w obszerne cykle. Ceni prace w plenerze. Zorganizował kilkanaście plenerów malarskich w kraju i za granicą. Uczestniczył w ponad dwudziestu.wystawach, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych.

Ekspozycja w Artece będzie czynna do soboty, 9 grudnia. Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa.

fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821