Z tej kategorii
Wieczór dobrej muzyki, czyli koncert “The Joy of GOS.PL”

2021-07-26 Kultura

W niedzielny wieczór w Sali Oratorium xx. Filipinów wystąpił Tarnowski Chór GOS.PL. Muzycy w ramach projektu #DzielniaTalentów zaprezentowali utwory z nurtu Contemporary Gospel. Jest to muzyka bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA, wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i popu. Chór GOS.PL mówi o sobie, że „rozsadza te ramy jeszcze bardziej”. W jego repertuarowym znajdują się utwory rozpościerające się od tradycyjnych Negro Spirituals, aż po hip-hop. Nie brakuje też nawiązań do klasyki i szeroko rozumianego folkloru.

Bluesowy poranek z Wojtkiem Klichem. Koncert "Niedzielne dni" na dachu tarnowskiego teatru

2021-07-26 Kultura

W niedzielny poranek na dachu Teatru im. Ludwika Solskiego wystąpił Wojtek Klich oraz zaproszeni przez niego goście.

„JAZZowy Rynek” dobiegł końca

2021-07-17 Kultura

W piątek odbyły się ostatnie koncerty w ramach Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „JAZZowy Rynek”. Na scenie tarnowskiego amfiteatru zaprezentowali się Big Band Universal, Old Boys Band oraz Leliwa Jazz Band. Występy muzyków tradycyjnie poprzedziła barwna parada nowoorleańska.

Tańce świata w amfiteatrze. Kwartet smyczkowy Con Affetto zainaugurował cykl letnich koncertów

2021-07-12 Kultura

Najpiękniejsze tańce świata w interpretacji kwartetu smyczkowego Con Affetto zabrzmiały w niedzielne popołudnie w anturażu Amfiteatru Letniego.

Było zabawnie, refleksyjnie, wzruszająco, a przede wszystkim widowiskowo. Drugi dzień teatrów ulicznych w Tarnowie

2021-07-11 Kultura

W sobotę, podczas drugiego i zarazem ostatniego dnia Festiwalu Teatrów Ulicznych 33. ULICA, tarnowską publiczność zabawiali artyści z Polski i Włoch.

W Tarnowie rozpoczął się Festiwal Teatrów Ulicznych 33. ULICA

2021-07-10 Kultura

Tarnowski rynek kolejny już raz zamienił się w wielką teatralną scenę. Wszystko za sprawą Festiwalu Teatrów Ulicznych 33. ULICA. W tym roku wydarzenie przebiega pod hasłem „Dziwne zdarzenia. Reaktywacja”.

Za nami kolejny jazzowy piątek w Amfiteatrze Letnim

2021-07-10 Kultura

Old Timersi z Warszawy, RB Dixie Five z Tarnowa oraz South Silesian Brass Band z Rybnika zagrali w piątkowy wieczór w tarnowskim amfiteatrze. Był to kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „JAZZowy Rynek”. Występy muzyków tradycyjnie poprzedziła roztańczona, kolorowa parada nowoorleańska.

„Różne małe obrazki” Rafała Dalka w „Piwnicy pod Trójką”

2021-07-06 Kultura

Wystawę „Różne małe obrazki” Rafała Dalka od poniedziałku można oglądać w muzealnej „Piwnicy pod Trójką”. To kolejna ekspozycja w ramach cyklu "Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej."