Z tej kategorii
W tarnowskim amfiteatrze jak w małym kinie

2023-06-02 Kultura

W piątkowy wieczór (2 czerwca) na fanów dobrego, starego kina, w amfiteatrze letnim w Tarnowie czekała nie lada niespodzianka - seans filmu niemego połączony z taperowaniem. Widzowie obejrzeli “Bestię” (1917 r.) w reż. Aleksandra Hertza, w którym główną rolę zagrała słynna Pola Negri. Projekcji towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego. Wydarzenie zorganizowano w ramach festiwalu Tarnowska Nagroda Filmowa.

"Śpiąca królewna" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie

2023-06-01 Kultura

"Śpiąca królewna" gościła w środę (31 maja) na scenie Centrum Sztuki Mościce. Teatralną adaptację znanej baśni braci Grimm zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących w Tarnowie. Zobaczcie zdjęcia.

Zakończenie 31. sezonu artystycznego Ogniska Baletowego w CSM

2023-05-30 Kultura

Funkcjonujące w Centrum Sztuki Mościce Ognisko Baletowe zakończyło 31. sezon swojej działalności. Z tej okazji w niedzielę odbył się specjalny koncert, w programie którego znalazły się m.in. sceny z baletów: „Córka źle strzeżona” i „Carmen”. Wydarzenie było też okazją do wręczenia przyznanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnych Krzyży Zasługi. Otrzymali je Edyta Korus i Adam Kawa.

Trwa 37. Tarnowska Nagroda Filmowa

2023-05-29 Kultura

W sobotę 27 maja rozpoczęła się 37. Tarnowska Nagroda Filmowa. To jeden z najstarszych (po FPFF w Gdyni) festiwali filmowych w Polsce. Podczas tegorocznej edycji kinomaniacy obejrzą w sumie 12 projekcji konkursowych. Wydarzenie potrwa do 3 czerwca.

Teatralne popołudnie w Centrum Sztuki Mościce. Dzieci obejrzały spektakl "(Nie)Brzydkie Kaczątko"

2023-05-23 Kultura

W niedzielę (21.05) w Centrum Sztuki Mościce dzieci bawiły się na spektaklu "(Nie)Brzydkie Kaczątko" - widowisku teatralnym z autorskimi piosenkami, pięknymi kostiumami, barwną scenografią, a przede wszystkim z wartościowym morałem. Pokaz spektaklu tradycyjnie poprzedziły rodzinne warsztaty teatralne.

"Kawusia" z Anją Orthodox w tarnowskim klubie "Przepraszam"

2023-05-19 Kultura

„Kawusia” z Anją Orthodox - pod takim hasłem przebiegało spotkanie z wokalistką popularnego w latach 90. gotyckiego zespołu Closterkeller. Była to nie tylko okazja do rozmowy z "pierwszą damą polskiego metalu i gotyku", ale też do wysłuchania kameralnego koncertu. Wydarzenie odbyło się w piątkowy wieczór w tarnowskim klubie "Przepraszam".

„Patrioci. Żołnierze. Żydzi”. Wystawa IPN w Tarnowie

2023-05-19 Kultura

W piątek 19 maja na placu Rybnym (obok bimy synagogi starej) w Tarnowie została otwarta najnowsza wystawa multimedialna Instytutu Pamięci Narodowej „Patrioci. Żołnierze. Żydzi”. W wernisażu wzięli udział m.in. dr Michał Wenklarz z krakowskiego IPN i Kazimierz Kurczab - dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Pełna widownia na koncercie Vito Bambino w Centrum Sztuki Mościce

2023-05-19 Kultura

W czwartek 18 maja w Centrum Sztuki Mościce wystąpił Vito Bambino, czyli Mateusz Dopieralski - wokalista grupy Bitamina, znany szerszej publiczności m.in. z projektu Męskie Granie. Lubiany nie tylko za swoją muzykę, ale też za świetny kontakt z publicznością Vito Bambino od razu zaskarbił sobie względy tarnowskich fanów.