Z tej kategorii
Kolejna szansa, by wygrać zaproszenie na Festiwal Komedii "Talia". Ktoś chętny na „Kolację dla głupca”?

2022-09-26 Kultura

W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego trwa XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Na dzisiaj zaplanowano dwa spektakle konkursowe. O godz. 17 i 20 na scenie przy Mickiewicza 4 będzie można obejrzeć widowiskową i dynamiczną komedię "Niespodzianka" Pierre'a Sauvila w reż. Emiliana Kamińskiego (Teatr Kamienica), natomiast o godz. 20 w Centrum Sztuki Mościce zaprezentowany zostanie spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy Szabłowskiego i reż. Magdaleny Piekorz (Fundacja Republika Marzeń). Z kolei w środę o godz. 19 Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie przedstawi na scenie CSM sztukę „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w reż. Marcina Sławińskiego. Możecie u nas wygrać podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

W Tarnowie rozpoczął się XXVI Festiwal Komedii Talia

2022-09-25 Kultura

Od 24 września przez siedem dni Tarnów będzie polską stolicą komedii. W Teatrze im. Ludwika Solskiego rozpoczął się XXVI Festiwal Komedii Talia. Wydarzenie zainaugurował spektakl konkursowy tarnowskiego teatru „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reż. Filipa Kowalczyka. Przez cały czas trwania festiwalu, w foyer teatru można oglądać także prace autorstwa znanego rysownika i satyryka, Andrzeja Mleczki.

Rozdajemy kolejne bilety na "Talię". Wybierz się na "Biesiadę u Hrabiny Kotłubaj"

2022-09-22 Kultura

Do wygrania kolejne bilety na Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Tym razem na spektakl "Biesiada u Hrabiny Kotłubaj" Witolda Gombrowicza w adaptacji Jana Bończy Szabłowskiego i reżyserii Magdaleny Piekorz. Sztuka będzie prezentowana w Centrum Sztuki Mościce w poniedziałek, 26 września, o godz. 20.

Spektakl "Zimowy pogrzeb" otworzy XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia

2022-09-21 Kultura

Zbliża się XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. W programie imprezy jest sześć spektakli konkursowych, wystawa prac Andrzeja Mleczki oraz koncert Stanisławy Celińskiej. Wydarzenie zainauguruje w najbliższą sobotę najnowsza premiera Teatru Solskiego "Zimowy pogrzeb". Dla jednego szczęśliwca mamy dwuosobowe zaproszenie na sztukę.

"Zimowy pogrzeb" otworzył 69. sezon w teatrze Solskiego

2022-09-17 Kultura

Premiera sztuki „Zimowy pogrzeb” Hanocha Levina w reżyserii Filipa Kowalczyka rozpoczęła 69. sezon w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie. Spektakl zainauguruje też rozpoczynający się w najbliższą sobotę XXVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia.

Wystawa "Utropa" Kamila Kukli otwarta. Zobacz zdjęcia z wernisażu

2022-09-18 Kultura

Surrealistyczne, intrygujące, mocno sugestywne i unikatowe. W Biurze Wystaw Artystycznych można oglądać najnowsze prace Kamila Kukli. Wernisaż wystawy "Utropa" z udziałem artysty odbył się w sobotni wieczór.

Wyjątkowe wydarzenie na koniec lata. Seans filmu niemego "Bestia" z muzyką na żywo

2022-09-14 Kultura

W ostatni dzień lata Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do amfiteatru na film “Bestia” Aleksandra Hertza z 1917 roku. Uzupełnieniem niemego kina będzie muzyka na żywo w wykonaniu Orkiestry Ludwika Sarskiego.

CSM rozpoczyna sprzedaż biletów na XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca

2022-09-14 Kultura

Rusza sprzedaż biletów na XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca "Scena Otwarta" w Centrum Sztuki Mościce. Festiwal potrwa od 8 do 23 października. W programie, poza spektaklami grup tanecznych, spotkania z tancerzami, warsztaty, wystawa i konkurs choreograficzny.