Z tej kategorii
Jakub Kuszlik z Bochni zdobył 4. miejsce w XVIII Konkursie Chopinowskim

2021-10-21 Kultura

Jakub Kuszlik z Bochni został laureatem czwartego miejsca w XVIII. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (ex aequo z Aimi Kobayashi) i otrzymał specjalne wyróżnienie Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Pianista odebrał nagrody w czwartek 21 października wieczorem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, gdzie odbył się I Koncert Laureatów. Zwycięzcą konkursu został Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady.

Dobiega końca MFTT Scena Otwarta. W niedzielę ostatni spektakl - "Karty Rossiniego". Wygraj zaproszenie

2021-10-21 Kultura

W najbliższą niedzielę, 24 października na scenie Centrum Sztuki Mościce odbędzie się ostatni spektakl w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta. Widzowie zobaczą balet "Karty Rossiniego" włoskiego choreografa Mauro Bigonzettiego, w międzynarodowej obsadzie z udziałem Narodowego Teatru Morawsko-Śląskiego z Czech. Mamy dla was podwójne zaproszenie.

Kevin Kenner wystąpił w towarzystwie tarnowskich kameralistów

2021-10-17 Kultura

Kevin Kenner, jeden z najlepszych pianistów świata, koncertował w Tarnowie. W niedzielny wieczór wirtuoz wystąpił razem z Tarnowską Orkiestrą Kameralną w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Lippóczy’ego. Uczestnicy koncertu mogli wysłuchać koncertu fortepianowego Fryderyka Chopina.

Szaleństwo kolorów i zmysłowa witalność. Zofia Stryjeńska w Zakątku Spycymira Leliwity

2021-10-12 Kultura

W Tarnowie pojawiła się nowa wystawa plenerowa. Przy ul. Wałowej 25 można podziwiać fragment tarnowskiej kolekcji Zofii Stryjeńskiej, jednej z najbardziej utalentowanych malarek dwudziestolecia międzywojennego.

"Bursztynowe drzewo" kolejnym widowiskiem Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta”. Zdobądź zaproszenie

2021-10-12 Kultura

W Centrum Sztuki Mościce trwa 10. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Motywem jubileuszowej edycji jest „Human Story" - opowieść o człowieku targanym rozterkami duszy i konsekwencjami wyborów moralnych w momencie próby. W najbliższy piątek na scenie CSM będzie można zobaczyć „Bursztynowe drzewo” - widowisko muzyczno-baletowe krakowskiego baletu Art Color Ballet. Mamy dla was zaproszenie.

Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. Wygraj podwójne zaproszenie na prolog - spektakl "Kopciuszek"

2021-10-04 Kultura

Rusza 10. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA. W programie m.in. spektakle grup tanecznych, spotkania z tancerzami, warsztaty, wystawa i konkurs choreograficzny. Oficjalną inaugurację zaplanowano na sobotę, 9 października, natomiast już jutro Centrum Sztuki Mościce zaprasza na prolog festiwalu - familijny spektakl "Kopciuszek" Kieleckiego Teatru Tańca.

Dwa wieczory z piosenką poetycką na Najmniejszej Scenie Świata

2021-10-03 Kultura

Młodzi artyści skupieni wokół Najmniejszej Sceny Świata, wystąpili w weekend na dwóch lirycznych koncertach. W piątek Emilia Baczyńska, Kacper Rokosz oraz Szpetni, czyli Dawid Mik i Filip Kot, w ramach "Pożegnania" zaprezentowali własne interpretacje tekstów m.in. Agnieszki Osieckiej, Magdy Umer i Wojciecha Młynarskiego. Z kolei tematem sobotniego spotkania była tęsknota. W nostalgiczny nastrój wprowadzili słuchaczy Emilia Baczyńska, Filip Kot i Mikołaj Baczyński.

Zdjęcia jak malowane. Wystawa fotografii "Memu miastu" Roberta Pranagala

2021-10-02 Kultura

W piątkowy wieczór w Tarnowskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Roberta Pranagala, zatytułowanej "Memu miastu". Prezentowane kadry wykonane zostały techniką olejną, z której korzystano na początku XX wieku.