Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
access_time 2023-11-16 11:08:00
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Wypadków Katastrof Komunikacyjnych oraz Przemocy „Przejście", Instytut Transportu Samochodowego oraz Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zapraszają na obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, które jak co roku odbędą się w trzecią niedzielę listopada w miejscowości Zabawa koło Tarnowa.

Według policyjnych danych w zeszłym roku w wypadkach na polskich drogach zginęło 1896 osób. Choć liczba ta jest nieco mniejsza niż w poprzednim roku, to statystyki wciąż są alarmujące. W niedzielę, 19 listopada w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie na wspólnej modlitwie spotkają się rodziny ofiar wypadków drogowych i przedstawiciele instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych organizowane są pod hasłem: „Pamiętaj, Wspieraj, Działaj”. W niedzielę o godz. 10.30 w sanktuarium bł. Karoliny rozpoczną się wypominki, a zaraz po nich program muzyczny „Przejście… przez ból”. Msza św. w intencji ofiar wypadków i ich rodzin odprawiona zostanie przez psychologa ks. dra Jerzego Smolenia o godz. 11.15. Następnie uczestnicy przejdą pod pomnik „Przejście (na zdj.), który upamiętnia ofiary wypadków. Wydarzenie będzie transmitowane pod linkiem: https://www.youtube.com/live/8Tcaz0JOkc8?si=rHqD9A9RCLJ8iHGC.

W ramach obchodów, Stowarzyszenie „Przejście” w Zabawie od wielu już lat organizuje również cykliczne warsztaty terapeutyczne skierowane do ofiar wypadków drogowych i ich rodzin. Ponadto odbywają się programy edukacyjne, seminaria naukowe i konferencje (szczegóły w załączonym pliku PDF). Warto też dodać, że od września w Wał- Rudzie funkcjonuje poradnia psychologiczna, z której można skorzystać bezpłatnie w ramach NFZ. Oferta skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Zapisy pod numerem telefonu 505 717 815 lub stowarzyszenie@przejscie.com.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821