Sprzedawała przez internet zabawki, których nigdy nie wysyłała. Oszukała 65 osób z całej Polski
access_time 2023-10-03 10:48:00
Policjanci zatrzymali 48-letnią mieszkankę powiatu brzeskiego podejrzaną o oszustwa internetowe. Kobieta oferowała na platformie sprzedażowej zabawki, a po otrzymaniu zapłaty, nigdy nie wysyłała towaru. Oszukała w ten sposób 65 osób z całej Polski na łączną kwotę blisko 37 tysięcy złotych. Grozi jej do 8 lat więzienia.

65 osób z całej Polski padło ofiarą 48-letniej mieszkanki powiatu brzeskiego, która na portalu sprzedażowym oferowała zabawki (klocki), ale mimo przyjęcia zapłaty, nie wysyłała towaru kupującym. Kobietę namierzyli policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Brzesku. Z ich ustaleń wynika, że podejrzana zajmowała się oszukańczym procederem przez siedem miesięcy 2022 roku.

- Jak wynika z zeznań osób oszukanych zamówiony towar nigdy do nich nie dotarł a sprzedająca ewidentnie grała na zwłokę, wielokrotnie zwodząc swoich klientów, że towar zostanie wysłany w późniejszym terminie - mówi asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowa brzeskiej policji.

Łączna kwota strat poniesionych przez poszkodowanych została oszacowana na blisko 37 tysięcy złotych.

Policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów oszustwa 48-latce i skierowanie wobec niej aktu oskarżenia. Kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

A. Cichy /  fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821