Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego stracił stołek w radzie nadzorczej MPEC w Tarnowie
access_time 2023-05-25 15:33:00
Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław G. został odwołany z rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie. Tarnowski radny niezależny Marek Ciesielczyk apelował o to do prezydenta od połowy marca, po tym jak samorządowiec został zatrzymany przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji. Prezydent podpisał jednak stosowne zarządzenie dopiero w czwartek 25 maja, czyli dzień po aresztowaniu Jarosława G. na wniosek Prokuratury Krajowej.

W poniedziałek 22 maja funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA ponownie zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława G. w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Samorządowiec usłyszał kolejne zarzuty. Tym razem według prokuratury miał nakłaniać jednego ze świadków do składania fałszywych zeznań i zatajenia przez niego, że sprzedał mu złote i srebrne monety o wartości 1,7 mln zł. Kruszec został zabezpieczony w mieszkaniu podejrzanego. W związku z nowymi zarzutami prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława G., na co dzień później sąd wyraził zgodę. Dodajmy, że w marcu samorządowiec usłyszał pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwoce 40 tysięcy złotych.

Jarosław G. zasiadał w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie od 2019 roku. Co ciekawe, został do niej desygnowany jako przedstawiciel Gminy Miasta Tarnowa i zajął miejsce zwolnione przez prezydenta Tarnowa. Roman Ciepiela musiał zrezygnować ze stołka w radzie po tym, jak w życie weszły przepisy, zgodnie z którymi prezydenci nie mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek komunalnych we własnych miastach. Ciepiela nową, dodatkową posadę otrzymał w 2021 roku - jakżeby inaczej - w radzie nadzorczej Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Janik” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

ac / fot. MPEC

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821