Z tej kategorii
Tarnów w kryzysie energetycznym. Prezydent Tarnowa napisał do premiera list

2022-10-04 Wiadomości

Bezpieczeństwo energetyczne i możliwość równomiernego rozwoju mieszkańców Tarnowa może zostać w najbliższym czasie poważnie zagrożone - alarmuje Roman Ciepiela. Prezydent Tarnowa wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym wyraża zaniepokojenie znaczącym wzrostem cen energii i wprost mówi o monopolistycznych praktykach spółek Skarbu Państwa.

Z Tarnowa do Nowego Sącza nie pojedziemy pociągiem. Rozpoczął się remont torów

2022-10-04 Wiadomości

W związku z rozpoczętym remontem torów, przez najbliższe dwa miesiące ruch pociągów na trasie z Tarnowa do Nowego Sącza i Jasła będzie wstrzymany.

Prawie 4 tys. studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w tarnowskiej ANS

2022-10-04 Wiadomości

Około 4 tysięcy studentów, w tym ponad 1,5 tys. na pierwszym roku rozpoczęło w poniedziałek nowy rok akademicki w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Dzień wcześniej, w niedzielę, w bazylice katedralnej odprawiona została uroczysta msza św. w intencji tarnowskiej społeczności akademickiej. Natomiast uroczysta inauguracja odbędzie się 11 października.

Zapadły wyroki w procesie członków gangu narkotykowego. Namierzyli ich agenci FBI

2022-10-03 Wiadomości

W poniedziałek, 3 października, Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał wyrok w sprawie prowadzonej przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się przemytem znacznych ilości narkotyków z Hiszpanii, a następnie rozprowadzaniem ich na terenie Polski. Wśród skazanych jest dwóch mężczyzn z Tarnowa.

W Tarnowie trwa wypłacanie dodatków węglowych. Ile gospodarstw go otrzymało?

2022-10-03 Wiadomości

W Tarnowie trwa wypłacanie dodatków węglowych. Jak informuje magistrat, Centrum Usług Społecznych właśnie przelało pieniądze kolejnym 600 gospodarstwom domowym. W sumie dofinansowanie otrzymało już 1300 gospodarstw.

Zakończyła się rozbudowa drogi powiatowej Ładna - Karwodrza

2022-10-03 Wiadomości

Zakończyła się trwająca pięć lat rozbudowa 13-kilometrowej drogi powiatowej z Ładnej do Karwodrzy. Inwestycja pochłonęła 31,5 miliona złotych, z czego ponad połowa to środki unijne. Symboliczne otwarcie jezdni odbyło się w piątek. Poza władzami powiatu, wzięli w nim udział: poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, senator Kazimierz Wiatr i szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Tomasz Tomala.

50 lat Centrum Sztuki Mościce - gala jubileuszowa

2022-10-03 Wiadomości

Centrum Sztuki Mościce zakończyło rozpoczęte w ubiegłym roku obchody 50-lecia. W niedzielę, podczas uroczystej gali jubileuszowej, przed publicznością wystąpiła Orkiestra Filharmonii Krakowskiej oraz działający przy Centrum Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Na wniosek zarządu województwa małopolskiego, minister kultury i dziedzictwa narodowego przyznał instytucji srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Drugi dzień Festiwalu Nauki i Techniki w Tarnowie

2022-10-01 Wiadomości

Przez cały weekend na rynku w Tarnowie trwa Festiwal Nauki i Techniki. Organizatorzy przygotowali ciekawą ofertę zajęć, pokazów i wykładów dla osób w każdym wieku. W bogatym programie imprezy znalazły się m.in. pokazy robotów wykonanych z klocków Lego, seanse w planetarium, strefa wystawiennicza wynalazków, a także możliwość zwiedzania Pasażu Odkryć. Wydarzenie potrwa do niedzieli, a zakończy je o godz. 16.30 koncert zespołu Nicponie.