Z tej kategorii
Jego projekty to ikony, które zmieniły Tarnów. Spacer śladami architektury Otto Schiera

2024-07-14 Wiadomości

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w niedzielnym, przedpołudniowym spacerze śladami architektury Otto Schiera, wybitnego tarnowskiego architekta i urbanisty, autora m.in. unikalnego projektu amfiteatru przy ul. Kopernika, pomnika upamiętniającego pierwszy transport do Auschwitz, deptaku na ul. Wałowej w Tarnowie wraz z placem przed Grobem Nieznanego Żołnierza i schodami z kaskadową fontanną, modernizacji budynku Teatru im. L. Solskiego z 1972 roku (wraz z projektem ceramicznych masek na fasadzie) czy kościoła pw. Dobrego Pasterza na osiedlu Legionów. 12 lipca Otto Schier obchodził 93 urodziny.

Letni Festiwal Wina i Chleba po raz pierwszy w Tarnowie

2024-07-13 Wiadomości

W przyszły weekend (20-21 lipca) w Tarnowie odbędzie się pierwszy Tarnowski Festiwal Wina i Chleba. Wydarzenie organizują: Stowarzyszenie Kreowania Inicjatyw Lokalnych, EnoMałopolska i Rada Osiedla Starówka przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa i Biurem Wystaw Artystycznych.

Letni Park Wodny w Mościcach znowu dłużej otwarty

2024-07-12 Wiadomości

Piątek i sobota (12 i 13 lipca) to kolejne dni z wydłużonymi godzinami otwarcia Letniego Parku Wodnego w Mościcach. Obiekt będzie czynny od godziny 9 do 20. Decyzja szefostwa Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji związana jest z utrzymującymi się upałami.

Tarnów chce przywrócić połączenia autobusowe z sąsiednimi gminami. Na początek Wierzchosławice

2024-07-12 Wiadomości

Jest szansa, że miejskie autobusy będą kursowały do Wierzchosławic. Rozmowy na ten temat prowadzą władze Tarnowa i gminy. Jeśli dojdzie do porozumienia, pierwsze autobusy MPK mogłyby wyruszyć na trasę już we wrześniu.

Zakończył się remont ul. Nowy Świat w Tarnowie. Jak oceniacie inwestycję?

2024-07-12 Wiadomości

W czwartek wieczorem (11 lipca) przywrócono dwukierunkowy ruch na ulicy Nowy Świat w Tarnowie. Tym samym zakończył się trwający od stycznia br. remont.

Pomysł na weekend

2024-07-12 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

81. rocznica krwawej niedzieli na Wołyniu. Uroczystości w Tarnowie

2024-07-11 Wiadomości

W czwartek, 11 lipca w Tarnowie uczczono pamięć ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich II RP. Uroczystości zorganizował tarnowski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie.

W Gromniku uczczono pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Polakach. "To jest memento dla nas wszystkich"

2024-07-11 Wiadomości

Powiatowe obchody 81. rocznicy rzezi wołyńskiej odbyły się w Gromniku. W czwartek (11 lipca) przed pomnikiem upamiętniającym ofiary ludobójstwa dokonanego na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów spotkali się przedstawiciele samorządu gminnego, władz powiatu tarnowskiego i delegacje szkół.