Z tej kategorii
Żaden z kandydatów na prezydenta Tarnowa nie uzyskał poparcia Konfederacji

2024-04-13 Wiadomości

Konfederacja nie poparła żadnego z kandydatów ubiegających się w drugiej turze o fotel prezydenta Tarnowa. "Szanujemy inteligencję naszych wyborców. Uważamy, że każdy potrafi podjąć tę decyzję samodzielnie" - powiedział Karol Pęczek.

Ciąg dalszy bratania się kandydatów na prezydenta Tarnowa. Do"wyczynu społecznego" Henryka Łabędzia przyłączył się Jakub Kwaśny

2024-04-13 Wiadomości

Walczący w drugiej turze kandydaci na prezydenta Tarnowa zaczęli darzyć się wyjątkowym wsparciem i przyjaźnią. Ledwie wczoraj Henryk Łabędź niespodziewanie pojawił się na wiecu poparcia Jakuba Kwaśnego, a dziś Jakub Kwaśny przyszedł na skwer Preissów przy ul. Nowy Świat w Tarnowie pomóc Henrykowi Łabędziowi przy sadzeniu kwiatków. "Przynoszę ze sobą bratki na znak bratania się" - powiedział. W ramach walki z betonozą w zorganizowanym przez sztab Prawa i Sprawiedliwości "wyczynie społecznym" bogato obsadzono zakątek zielenią. Skwer mieni się kolorami m.in. krakowiaków, begonii, lawendy, paproci i symbolicznych bratków. Obejrzyjcie zdjęcia i napiszcie, co o tym myślicie.

Na "Kantorii" mieszkańcy odbierali darmowe sadzonki

2024-04-12 Wiadomości

Akcje rozdawania sadzonek cieszą się wśród mieszkańców niesłabnącą popularnością. Tak było i tym razem. Setki osób wzięły udział w dwóch przyrodniczych eventach zorganizowanych w piątek (12 kwietnia) na "Kantorii" w Tarnowie.

Publiczny różaniec w Tarnowie. Mieszkańcy modlili się w intencji poczętych dzieci

2024-04-12 Wiadomości

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w publicznym różańcu, zorganizowanym w piątek (12 kwietnia) przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi na placu Sobieskiego w Tarnowie. Uczestnicy modlili się w obronie poczętych dzieci.

Rafał Trzaskowski poparł Jakuba Kwaśnego w drugiej turze wyborów prezydenckich w Tarnowie. Na wiecu był też Henryk Łabędź z PiS

2024-04-12 Wiadomości

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poparł Jakuba Kwaśnego w drugiej turze wyborów na prezydenta Tarnowa. "Jestem tutaj, żeby wesprzeć Jakuba, bo właśnie takich ludzi, którzy mają w sercu miłość do miasta i wizję, trzeba wspierać" - mówił na wiecu zorganizowanym w piątkowe popołudnie na Rynku w Tarnowie.

Młodzież pamięta o ofiarach zbrodni katyńskiej. Uroczystość w Domu Kultury Westerplatte

2024-04-12 Wiadomości

Z okazji przypadającego 13 kwietnia Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w piątek w Domu Kultury Westerplatte odbyła się uroczystość upamiętniająca Polaków wymordowanych w 1940 r. przez NKWD. W jej trakcie można było wysłuchać wykładu dr. Łukasza Jewuły, nauczyciela historii w III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie i obejrzeć program przygotowany przez uczniów. W holu placówki dostępna jest też okolicznościowa wystawa.

Relikwie bł. rodziny Ulmów w sobotę trafią do tarnowskiej katedry

2024-04-12 Wiadomości

Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów, które peregrynują po diecezjach w całym kraju, w weekend dotrą do katedry w Tarnowie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie uroczysta msza św., projekcja filmu "Ulmowie - Błogosławiona Rodzina" i wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej.

Pomysł na weekend

2024-04-11 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.