Z tej kategorii
Diecezja tarnowska wciąż przoduje w pobożności. Mamy najwięcej księży i najlepszą frekwencję na lekcjach religii w kraju

2021-12-08 Wiadomości

W diecezji tarnowskiej jest najwięcej kapłanów (1 535), a na lekcje religii w szkole uczęszcza największy odsetek uczniów (97,8%) - tak wynika z danych opublikowanych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego za 2020 rok.

MKS Tarnovia wycofuje się z ekstraligi kobiet. Jest oświadczenie

2021-12-08 Wiadomości

MKS Tarnovia wycofuje się z ekstraligi piłkarek nożnych. Klub ogłosił to w oficjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Powodem decyzji jest brak środków finansowych.

Nowe obostrzenia. Rząd zaostrza limity, zamyka dyskoteki i kluby, wprowadza naukę zdalną

2021-12-07 Wiadomości

Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia - poinformował we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Tarnów ma "Grunt na medal"

2021-12-07 Wiadomości

Tarnów zajął pierwsze miejsce w województwie małopolskim w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na medal 2021". Miasto zostało docenione za Strefę Aktywności Gospodarczej „Komunalna”.

Tarnowski MORD szykuje się do wymiany samochodów

2021-12-07 Wiadomości

W przyszłym roku Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie zamierza wymienić wszystkie auta, na których odbywają się egzaminy na kategorię B. Na emeryturę przejdzie również wysłużony motocykl Kawasaki ER-6N.

Nadchodzą silne mrozy. Policja apeluje: zwracajmy uwagę na bezdomnych, starszych i samotnych

2021-12-07 Wiadomości

Zima to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, starszych i nietrzeźwych. Tarnowska policja apeluje, aby nie pozostawać obojętnym i alarmować służby za każdym razem, gdy widzimy kogoś narażonego na wychłodzenie organizmu.

Rusza sezon łyżwiarski. Od wtorku otwarte lodowisko przy ul. Wojska Polskiego

2021-12-06 Wiadomości

Od wtorku, 7 grudnia, będzie można korzystać z lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Ślizgawka miała zostać oddana do użytku już w mikołajkowy poniedziałek, ale plany pokrzyżowała pogoda - dodatnie temperatury uniemożliwiły odpowiednie zmrożenie tafli.

Świąteczna iluminacja Tarnowa rozbłysła już w pełnej krasie

2021-12-06 Wiadomości

W Tarnowie odpalono świąteczne dekoracje. Choinki, ozdoby, girlandy i kurtyny rozświetliły głównie centrum miasta, ale nie zabrakło ich też na rondach, osiedlach i w parku Strzeleckim.