Z tej kategorii
Doroczne Święto Dyni w Rzuchowej już w ten weekend

2023-10-03 Wiadomości

W najbliższą sobotę, 7 października, w ogrodzie przy Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej (gm. Pleśna) rozpocznie się Święto Dyni. W tym roku impreza będzie trwała dwa dni. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pielęgniarki ze szpitala św. Łukasza przed sądem walczą o wyższe wynagrodzenia

2023-10-03 Wiadomości

We wtorek przed tarnowskim sądem odbyła się pierwsza rozprawa między Szpitalem Wojewódzkim im. św. Łukasza a pielęgniarkami domagającymi się wyższych wynagrodzeń i uznania kwalifikacji. Jako oskarżyciel publiczny występuje Państwowa Inspekcja Pracy. "Zostałyśmy poniżone przez dyrekcję. Liczymy na sprawiedliwy wyrok sądu" - mówi Małgorzata Jucha.

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Mikołajowicach: "Jesteśmy z rolnikami na dobre i na złe"

2023-10-02 Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki w ramach kampanii wyborczej w poniedziałek odwiedził podtarnowskie Mikołajowice (gm. Wierzchosławice), gdzie spotkał się z rolnikami. Podczas spotkania szef rządu odniósł się m.in. do sprawy zboża z Ukrainy. "Składam obietnicę, że niezależnie od tego, jakie wiatry geopolityczne będą wiały, zawsze będziemy stali po stronie polskich rolników" - zapewniał.

Inauguracja nowego roku akademickiego w Akademii Tarnowskiej. "Czas wspólnie napisać nowe rozdziały w historii uczelni"

2023-10-02 Wiadomości

4200 studentów, w tym ponad 1600 na pierwszym roku rozpoczęło w poniedziałek, 2 października, nowy rok akademicki w Akademii Tarnowskiej. Dzień wcześniej w bazylice katedralnej odprawiona została msza św. w intencji społeczności akademickiej.

Jubileusz kawalerzystów. 20-lecie Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych

2023-10-01 Wiadomości

Defilada ulicami miasta, uroczystości na rynku, msza święta polowa, a na koniec tradycyjny Hubertus na terenie stadniny koni w Klikowej. Tak obchodzony był w niedzielę (1 października) jubileusz 20-lecia Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, stacjonującego w okresie międzywojennym w Tarnowie.

Tarnowski Dzień Miejskiego Ogrodnika. Organizatorzy rozdali kilkaset sadzonek ziół i nasion kwiatów

2023-09-30 Wiadomości

Rozdawanie ziół i nasion kwiatów, konkursy z nagrodami, wymiana roślin i spotkania z fachowcami z branży ogrodniczej. Tak w wielkim skrócie wyglądała piata edycja Tarnowskiego Dnia Miejskiego Ogrodnika. Wydarzenie odbyło się w sobotę (30 września) przy Pałacyku Strzeleckim, a jego organizatorem - na wniosek Rady Osiedla Piaskówka - było Biuro Wystaw Artystycznych.

Małopolska Noc Naukowców w Akademii Tarnowskiej. Tłumy zwiedzających i mnóstwo atrakcji

2023-09-29 Wiadomości

W ostatni piątek września odbyła się 17. odsłona Małopolskiej Nocy Naukowców. To niezwykle lubiane przez mieszkańców popularnonaukowe wydarzenie, każdego roku odwiedzają tłumy młodych entuzjastów nauki. Tak było i tym razem. W Tarnowie swoje podwoje otworzyła m.in. Akademia Nauk Stosowanych, która przygotowała bogaty program nie tylko dla dzieci. Zobaczcie zdjęcia.

W Tarnowcu stanęły domki do apiterapii. Kiedy będzie można korzystać z uzdrawiającej mocy pszczół?

2023-09-29 Wiadomości

W Tarnowcu stanęły dwa małe drewniane domki, w których będzie można inhalować się powietrzem z ula i słuchać kojącego bzyczenia pszczół. Według zwolenników medycyny naturalnej pomaga to w leczeniu wielu schorzeń, a także niweluje stres, depresję i bezsenność, czyli plagę naszych czasów.