Z tej kategorii
Cyrkowa "Niedziela z Tatusiem" w Centrum Sztuki Mościce

2022-05-16 Wiadomości

Gry, zabawy, konkursy z nagrodami, animacje a także występy Cyrku O`Bimbolando. Niedzielne przedpołudnie w Centrum Sztuki Mościce należało do dzieci i ich tatusiów. Zobaczcie zdjęcia.

W Tarnowie działa Centrum Informacyjno-Interwencyjne dla uchodźców z Ukrainy

2022-05-16 Wiadomości

W Tarnowie powstało Centrum Informacyjno-Interwencyjne dla Ukraińców. W nowo otwartej placówce obywatele zza wschodniej granicy mogą liczyć na natychmiastowe i bezpłatne wsparcie w języku ukraińskim. Za jej prowadzenie odpowiadają Caritas Diecezji Tarnowskiej i Fundacja „Auxilium”.

Duże zainteresowanie wieczornymi spacerkami po cmentarzach

2022-05-15 Wiadomości

Nowością tegorocznej tarnowskiej Nocy Muzeów były wieczorne spacerki po dwóch zabytkowych nekropoliach - Cmentarzu Starym i kirkucie. Jak widać na zdjęciach, chętnych nie brakowało.

Tarnowianie świętowali Dzień Hetmański

2022-05-14 Wiadomości

Turniej łuczniczy, korowód hetmański, pokazy i warsztaty rzemiosł dawnych - to tylko część atrakcji, jakie przygotowano podczas sobotniego Dnia Hetmańskiego na placu wokół Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Okręgowe we współpracy z Radą Osiedla Starówka.

Od lipca w Tarnowie zacznie działać pierwsze miejskie hospicjum stacjonarne

2022-05-13 Wiadomości

W lipcu w Mościckim Centrum Medycznym w Tarnowie zostanie uruchomione pierwsze miejskie hospicjum stacjonarne. Opiekę znajdzie w nim 12 pacjentów. Do tej pory Tarnów był jedynym z dużych miast w Małopolsce, które nie posiadało tego rodzaju placówki.

Pomysł na weekend

2022-05-13 Wiadomości

Nie masz żadnych planów na weekend? Zastanawiasz się, co ciekawego dzieje się w mieście i okolicach? Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd nadchodzących imprez i wydarzeń.

TK Maxx w Gemini Park Tarnów już działa. Tłum ludzi na otwarciu

2022-05-12 Wiadomości

Odzież damska i męska, obuwie, akcesoria, produkty dla dzieci, wyposażenie i dodatki do domu znanych marek z cenami niższymi nawet do 60 proc. To oferta sieci TK Maxx, która w czwartek uruchomiła swój sklep w centrum handlowym Gemini Park w Tarnowie - pierwszy w regionie i pięćdziesiąty w Polsce.

ZUS: Obywatele Ukrainy powinni informować ZUS o wyjeździe

2022-05-12 Wiadomości

Obywatele Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ lub o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i planują wyjazd z Polski, powinni zawiadomić o tym ZUS - przypomina Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.