Wójt gminy Tarnów z prokuratorskimi zarzutami
access_time 2023-05-24 12:13:00
Wójt gminy Tarnów usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Tarnowie zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego. Chodzi o wyremontowanie dróg położonych na działkach prywatnych osób.

Prokuratura Rejonowa w Tarnowie prowadzi śledztwo dotyczące nadużycia uprawnień i wyrządzenia szkody w majątku gminy Tarnów. W toku tego postępowania zarzuty usłyszał wójt Grzegorz Kozioł (zgodził się na ujawnienie danych).

- Wójtowi gminy Tarnów przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień, polegające na zawarciu trzech umów o udzielenie zamówienia publicznego, skutkującego wydatkowaniem z budżetu tej gminy środków finansowych na inwestycje w postaci remontu, modernizacji i utwardzenia nawierzchni dróg w miejscowości Wola Rzędzińska, położonych na działkach innych osób, co do których to nieruchomości gmina nie posiadała tytułu prawnego, czym działał na szkodę interesu publicznego, poprzez poniesienie przez gminę nakładów na te inwestycje - mówi prok. Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Jak informuje prokuratura, zarzuty dotyczą okresu od maja 2017 roku do grudnia 2019 roku. Na bezprawne inwestycje gmina wydała w sumie około 430 tys. zł. Wójt nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Dodajmy, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła Regionalna Izba Obrachunkowa po przeprowadzeniu kompleksowej kontroli w gminie. Grzegorz Kozioł na razie nie chce komentować sprawy.

ac / fot. archiwum

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821