60-letnia Ślązaczka wyłudziła od seniorki z powiatu tarnowskiego ponad 90 tys. zł. Trafiła za kraty
access_time 2023-05-23 13:10:00
Tarnowscy policjanci zatrzymali 60-letnią Ślązaczkę, która brała udział w przestępczym procederze oszukiwania seniorów. Kobieta wyłudziła od 80-letniej mieszkanki powiatu tarnowskiego ponad 90 tys. zł. Oszustka trafiła do tymczasowego aresztu. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Tarnowscy policjanci zatrzymali 60-letnią Ślązaczkę odpowiedzialną za oszustwa na szkodę seniorów. W wyniku jej przestępczej działalności kilka miesięcy temu 80-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego straciła ponad 90 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała zarzut oszustwa i decyzją sądu została umieszczona w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy. Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Niestety, pomimo licznych apeli policji i kampanii społecznych, seniorzy nadal są łatwym łupem oszustów, wyłudzających pieniądze metodami na wnuczka, czy policjanta. Tylko w ostatnim tygodniu dwie kobiety w wieku 74 i 87 lat (jedna z powiatu tarnowskiego, druga z Tarnowa) przekazały naciągaczom w sumie 125 tysięcy złotych.

- Oszust wykorzystał legendę na wnuczka i wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym, a kobiety przekazały gotówkę osobom, które przedstawione zostały jako adwokaci zatrzymanych - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Mundurowi apelują do seniorów o ostrożność i rozwagę. W przypadku podejrzeń, że osoba dzwoniąca próbuje oszukać, należy natychmiast zawiadomić policję, dzwoniąc pod nr 112.

ac / fot. Policja

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821