Dwie tarnowskie szkoły na Małopolskiej Mapie Równości
access_time 2023-05-23 10:22:00
Dwie tarnowskie placówki zostały sklasyfikowane w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ pod hasłem "Bezpieczna Szkoła". W pierwszej dziesiątce na "Mapie równości" w województwie małopolskim znalazły się: Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im. Artura Grottgera oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego.

Znane są już wyniki Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT+. W skali województwa w pierwszej dziesiątce znalazły się dwie tarnowskie szkoły. Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych im. Artura Grottgera w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie zajęła trzecie miejsce, a II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego uplasowało się na piątej pozycji. Pozostałe siedem wyróżnionych szkół to krakowskie placówki. Warto dodać, że Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych otrzymała tęczową gwiazdkę „szkoła przyjazna i zaangażowana”.

Ranking jest projektem ogólnoeuropejskim realizowanym pod patronatem Komisji Europejskiej. Organizatorzy podkreślają, że w tegoroczna edycja dotarła do ponad 2000 szkół i wzięło w niej udział niemal 20 tysięcy uczniów, którzy ocenili swoje placówki pod kątem otwartości i bezpieczeństwa swoich rówieśników LGBTQ+. W województwie małopolskim wpłynęło ponad 1600 ankiet.

ac / fot. archiwum

Czy popierasz środowisko LGBTQ+?

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821