Grosz Ziemski Tarnowski dla Mateusza Cierniaka. "Rozsławia nasz powiat"
access_time 2023-03-18 07:00:00
Starosta tarnowski Roman Łucarz uhonorował Mateusza Cierniaka najwyższym powiatowym odznaczeniem - Groszem Ziemskim Tarnowskim. 20-letni wychowanek tarnowskiej Unii to jeden z największych talentów w polskim żużlu. Spotkanie z młodym sportowcem odbyło się w siedzibie starostwa powiatowego.

Mieszkający w Łęgu Tarnowskim (gm. Żabno) Mateusz Cierniak to aktualny indywidualny mistrz świata juniorów na żużlu. 20-latek jest wychowankiem UKS Jaskółki Tarnów, a swoją przygodę ze speedwayem rozpoczynał na mini żużlu, gdzie w sezonie 2016 zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski, a także srebrny medal w rywalizacji drużynowej i parowej. Jest wielokrotnym reprezentantem Polski juniorów, a także jednym z filarów kadry narodowej, z którą zdobył już dwa razy tytuł drużynowego mistrza świata w 2019 i 2020 roku.

Starosta tarnowski Roman Łucarz, w dowód uznania dla osiągnięć utalentowanego sportowca, wręczył mu najwyższe powiatowe wyróżnienie, czyli Grosz Ziemski Tarnowski wraz z nagrodą finansową.

- Tradycją jest to, że powiat tarnowski nagradza tych, którzy pracują na rzecz promowania naszego powiatu w sporcie - mówił starosta Roman Łucarz podczas wręczania nagrody. - Tutaj mamy dziś młodego zawodnika, który przyczynił się do rozsławiania naszego powiatu zdobywając tytuł mistrza świata juniorów na żużlu. Z tego miejsca życzę, ażebyś w przyszłości, już nie tylko jako junior, ale także jako senior, zdobywał tak zaszczytne trofea.

Na spotkaniu w siedzibie starostwa powiatowego Mateuszowi towarzyszył tata - Mirosław, również żużlowiec.

ac / fot. archiwum starostwa powiatowego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821