Urszula Augustyn zapowiedziała kroki prawne wobec Józefy Szczurek-Żelazko. Poszło o pedofilię
access_time 2023-03-17 12:22:00
Posłanka Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej zapowiedziała złożenie pozwu przeciwko posłance Prawa i Sprawiedliwości, Józefie Szczurek-Żelazko. Chodzi o wypowiedź, w której szefowa PiS w regionie bocheńsko-brzeskim, komentując aferę pedofilską w Szczecinie, stwierdziła, że Platforma Obywatelska "ma w swoich szeregach wiele takich osób", tylko że takie przypadki są ukrywane.

Posłanka Urszula Augustyn zapowiedziała działania prawne wobec swojej koleżanki z ław poselskich, Józefy Szczurek-Żelazko (PiS) za jej publiczną wypowiedź w związku ze śmiercią niespełna 16-letniego syna posłanki Koalicji Obywatelskiej, Magdaleny Filiks.

- Jesteśmy tak skłóconym społeczeństwem i tak różne, dziwne i absolutnie niedopuszczalne rzeczy się dzieją, że musimy reagować na te, które naszym zdaniem są naprawdę nie w porządku. Wobec osób które dopuściły się ujawnienia danych Mikołaja Filiksa jeszcze w styczniu wystąpiliśmy z pozwami wobec pana Sakiewicza, TVP Szczecin i Radia Szczecin. Okazuje się jednak, że moja koleżanka z Prawa i Sprawiedliwości, pani poseł Józefa Szczurek-Żelazko w Telewizji Republika także była uprzejma wyrazić taką opinię - mówiła podczas konferencji prasowej Urszula Augustyn.

Posłanka nawiązała do wypowiedzi, w której Szczurek-Żelazko komentowała aferę pedofilską w Szczecinie i późniejszą tragiczną śmierć syna posłanki KO Magdaleny Filiks.

- Pozwolę sobie ją zacytować: "Pierwszym krokiem do tej tragedii były te czyny pedofilskie, i niestety Platforma Obywatelska ma w swoich szeregach wiele takich osób". Mimo że redaktor prowadząca próbowała panią poseł wyciągnąć z tej bardzo nieeleganckiej i niesprawiedliwej wypowiedzi, pani poseł nie zechciała się z niej wycofać, a więc pomawia nas w sposób karygodny. W związku z tym chcę poinformować, że nasza kancelaria adwokacka skieruje wobec pani poseł wezwanie do zaprzestania naruszania naszych (PO) dóbr osobistych i wezwanie do przeproszenia za te słowa. Jeżeli pani poseł nie zechce tego zrobić, to będziemy musieli się spotkać na drodze sądowej - oświadczyła Urszula Augustyn.

Sprawa samobójstwa syna opozycyjnej posłanki wywołała w mediach prawdziwą burzę. Przypomnijmy, 3 marca posłanka Magdalena Filiks za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała informację o tragicznej śmierci jej 16-letniego syna Mikołaja. Chłopiec kilka lat temu padł ofiarą Krzysztofa F., pedofila ze środowiska zachodniopomorskiej PO. Dewiant został prawomocnie skazany w lipcu 2021, jednak afera ujrzała światło dzienne dopiero pod koniec grudnia zeszłego roku za sprawą publikacji redaktora naczelnego Radia Szczecin Tomasza Duklanowskiego. Po śmierci chłopca, dziennikarz jest oskarżany o to, że ujawnił dane, które pozwoliły zidentyfikować ofiary przestępstwa. Postępowanie w sprawie śmierci nastolatka prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821