Dwóch 17-latków napadło na 14-latka. Pobili go, żądali pieniędzy i grozili mu śmiercią
access_time 2023-03-16 09:26:00
Policjanci z komisariatu w Szczucinie zatrzymali dwóch 17-latków podejrzanych o dokonanie rozboju na 14-latku. Sprawcy żądali od niego pieniędzy, pobili go i grozili mu śmiercią. Chłopiec trafił do szpitala.

Do przestępstwa doszło 2 marca w godzinach popołudniowych przy ul. Rudnickiego w Szczucinie (pow. dąbrowski). Dwaj nastolatkowie zażądali od wracającego ze szkoły 14-latka pieniędzy, a gdy ich nie otrzymali, pobili go i ukradli papierosy, które ten miał przy sobie. Pobity chłopiec z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Jakby tego było mało, bandyci próbowali później zastraszyć swoją ofiarę, grożąc mu śmiercią za pomocą komunikatora internetowego.

Policjanci wszczęli dochodzenie i po dwóch dniach wytypowali podejrzanych. To dwaj 17-latkowie. Jeden z nich to  mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, a drugi województwa świętokrzyskiego. Obaj usłyszeli zarzuty dokonania rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, do czego się przyznali. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonego.

Jak podaje policja, dorosłym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast kara orzeczona wobec nieletniego nie może przekroczyć dwóch trzecich górnej granicy ustawowego zagrożenia, tj. 8 lat.

ac / fot. Policja, zdj. ilustracyjne

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821