Wycięli i ukradli 69 drzew. Leśnym złodziejom grozi do 5 lat więzienia
access_time 2023-03-14 09:22:00
Brzescy policjanci wraz z funkcjonariuszami ze Straży Leśnej w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 69 drzew. Straty oszacowano na około 25 tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku wspólnie z funkcjonariuszami z Państwowej Straży Leśnej w Dąbrowie Tarnowskiej wpadli na trop mężczyzn, którzy wycinali i kradli drzewa w lasach nadleśnictwa w Dąbrowie Tarnowskiej, znajdujących się na terenie powiatów brzeskiego, bocheńskiego i tarnowskiego.

Sprawcami okazali się 28-latek i 30-latek z powiatu brzeskiego. - Na posesji zatrzymanego 28-latka funkcjonariusze Policji i Straży Leśnej znaleźli część składowanego drewna pochodzącego z kradzieży, na którym nie widniały żadne cechy wskazujące na legalność jego pozyskania. Mężczyzna nie miał dokumentów, które mogłyby poświadczyć o jego kupnie czy zezwoleniu zarządcy kompleksu na wyrąb drzewa. Jak się okazało, była to tylko część skradzionej sosny. Podejrzany większą część swojego łupu sprzedał już innym osobom na opał. Zyskiem ze sprzedaży dzielił się ze swoim kolegą - relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

W sumie łupem mężczyzn padło 69 drzew z gatunku sosny i dębu. Straty oszacowano na kwotę około 25 tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące siedemnastu kradzieży drzewa. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

ac / fot. KPP w Brzesku

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821