Fałszywy prokurator i policjant wyłudzili od seniora 20 tys. zł
access_time 2023-03-09 09:30:00
72-letni mieszkaniec Brzeska stracił ponad 20 tys. zł. Mężczyznę oszukało dwóch mężczyzn - jeden podawał się za prokuratora, drugi za policjanta. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Na początku tego tygodnia do 72-letniego mieszkańca Brzeska zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora. Oszust wmówił mu, że jego pieniądze są zagrożone. Zmyśloną historię miał potwierdzić drugi z mężczyzn podający się za policjanta. - Obaj przekonali seniora do wypłaty środków z banku oraz dokonania przelewu na podane przez nich dane. Dzięki temu jego oszczędności miały być bezpieczne. Tymczasem 72-latek stracił ponad 20 tys. złotych. Kiedy zorientował się, że został oszukany i jego pieniądze przepadły, zgłosił sprawę policjantom z Brzeska - przekazała asp. sztab. Ewelina Buda, rzecznik prasowy policji w Brzesku.

Policja po raz kolejny przestrzega, że ani policjanci, ani prokuratorzy nigdy nie informują o prowadzonych sprawach telefonicznie i nie mają prawa żądać pieniędzy w ramach wykonywanych przez siebie czynności. Nigdy też nie zwracają się o pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej. We wszystkich podejrzanych i wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z policją.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821