W parku Piaskówka stanął szalet za prawie 300 tys. zł
access_time 2023-03-06 09:33:00
Prawie 300 tysięcy złotych kosztowała publiczna toaleta, która stoi już w parku Piaskówka w Tarnowie. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy będzie można z niej skorzystać.

Toaleta powstała z inicjatywy rady osiedla Piaskówka. Termin oddania przekładano już kilka razy. Pierwszy wyznaczony był na koniec 2021 roku, ale przesuwano go, tłumacząc się m.in. trudnościami w dostępie do niektórych materiałów. Po wielu miesiącach oczekiwań, szarobury prostopadłościan w końcu został zainstalowany, na razie WC pozostanie jednak nieczynne. Obiekt wymaga jeszcze wykonania przyłącza sieci kanalizacyjnej i prądu, a otoczenie kontenera ma zostać wyłożone kostką brukową.

Toaleta stoi w północno-zachodniej części parku, w pobliżu stawu. Wyposażona jest w funkcję samoczyszczącą, rola człowieka ma się więc ograniczać głównie do uzupełniania zapasów środków czystości. Szalet podzielony jest na trzy części (damską, męską oraz dla osób niepełnosprawnych) i ma być dostępny za symboliczną opłatą. Łączny koszt inwestycji to prawie 300 tys. zł. Ostateczna kwota może okazać się jednak niższa, bo miasto chce obciążyć wykonawcę karami umownymi za nieterminowe wykonanie umowy.

ac / fot. T. Schenk

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821