Zrobili skok na pralnię. Wpadli po kilku dniach, przy okazji policja znalazła przy nich narkotyki
access_time 2023-01-03 11:33:00
Dwóch mieszkańców Tarnowa włamało się do samoobsługowej pralni, powodując straty na ponad 12 tys. zł. Przy okazji policjanci znaleźli przy nich środki odurzające. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży z włamaniem doszło tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w pralni samoobsługowej w Tarnowie. Jak informuje policja, sprawcy zabrali gotówkę z wrzutomatu oraz czytnik banknotów, a właściciel wycenił straty na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zdołali namierzyć przestępców po kilku dniach od zdarzenia. To mieszkańcy Tarnowa w wieku 25 i 34 lat.

- Przeszukania w ich miejscu zamieszkania pozwoliły na zebranie dowodów świadczących o dokonaniu tego włamania. Dodatkowo policjanci znaleźli niewielkie ilości środków niedozwolonych w postaci marihuany oraz amfetaminy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Podejrzani usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży pieniędzy, a także posiadania środków odurzających. Przyznali się do winy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zdecyduje sąd.

ac / fot. Pexels

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821